| ZuZuLove18 a întrebat:

Am o mare problema. Sunt cu un baiat de 3 ani (sunt clasa a 9 a). Mereu ne certam, dar ne impacam iar mereu (ne certam pentru ca toate fetele au ceva cu mine, ma fac curva, vor sa ma bata etc, numai ca sa nu mai fiu eu cu el). M-am saturat! Toate se i-au de mine fara sa le fac nimic, iar el nu zice absolut nimic, ba chiar le vorbeste frumos, vorbeste zilnic cu ele pe mess si pe facebook le da comentarii si like-uri. M-am saturat de el si de toate astea. Dar nu asta e problema. Am facut o greseala mare. Cea mai mare greseala din viata mea! El m-a intrebat prin martie daca mai sunt virgina, i-am zis ca da si m-a intrebat cat o sa mai fiu eu asa cumintica, si i-am spus ca cel putin 3-4 ani. Si a inceput sa rada si a zis bine ma. Apoi prin iunie am fost in tabara. Cand am fost in tabara m-am culcat cu el (mda, stiu si eu ca sunt curva nu trebuie sa ma mai criticati si voi). Nu stiu de ce am facut asta. Nu stiu ce dracu ma apucase atunci. Nu imi pare rau de asta, pentru ca il iubesc si stiu sigur ca si el ma iubeste. Pentru ca suntem de mult impreuna, din clasa a 5 a. El e mai "pervers" si "afemeiat" rolling on the floor si umbla cu mai multe fete. Stiu ca e cu mai multe de odata si ce imi zice mie le zice la toate, dar stiu ca el mereu se intoarce la mine. Acum problema este ca vrea sa se duca la tata sa ii spuna ce am facut cu el. Am incercat sa il uit, dar nu pot. Stiu ca nu este de mine, eu sunt cuminte (cel putin, eram sad ), el fumeaza, bea, se drogheaza. Si uneori se poarta ciudat. M-a facut curva si in toate felurile, iar pe mess ii spunea la una ca nu poate sa fie cu ea ca pe mine ma iubeste. Stiu ca ma iubeste (chiar daca face toate astea), asta e comportamentul lui. Dar ma iubeste, stiu. Chiar daca e cu mai multe fete si se poarta asa, el tot la mine vine mereu. Si le-a zis in fata ca el numai pe mine ma iubeste. Dar nu mai inteleg nimic crying ce sa fac cu tata? Are un motiv pentru care face asta. Eu am batut-o pe sor-sa, ca sa ma razbun pe el. Si el acum se razbune pe mine. Ce sa fac? crying nu vreau sa afle tata. (P. S el are 16 ani) Iar eu 15. Nu e asa mare diferenta intre noi. thinking

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Scump`o, vad ca nu ai primit niciun raspuns care sa te poate ajuta in intregime.
Eu o sa incerc sa te ajut.
In primul rand, nu vreau sa te critic spunandu-ti ca ai facut cea mai mare greseala a vietii tale si ca te-ai lasat dusa de val, pentru ca banuiesc ca stii deja si ca o sa regreti mult timp incolo.
In legatura cu colegele tale, astea sunt copilarii, asa eram si eu acum vreo 3 ani cand aveam vreo 13-14 ani, ne certam pe un baiat,ne bateam in fata blocului pe o tigara, chestii imorale.
Acum eu o sa incerc sa nu-ti spun cum trebuia sa faci pentru ca deja faptul este consumat, dar pe viitor poate iti va fi de ajutor si chiar si acum.
Atunci cand el te-a intrebat daca mai esti virgina si apoi a ras, s-a amuzat de faptul ca tu ai spus ca mai vrei sa ramai virgina vreo 3 ani, iar in capul lui i trecea ceva de genul ''lasa ca o sa vezi tu cum o sa te fac eu''.
El doar prin faptul ca tu l-ai acceptat sa fie impreuna cu mai multe fete deodata, si-a dat seama ca te poate manipula si ca iti poate schimba parerea de la un minut la altul.
Sincer crede'ma ca si eu am patit exact la fel! Doar ca eu nu m-am lasat asa dusa de val, si am realizat ce trebuia sa fac exact la timp.
Sa iti povestesc, eram in clasa a9a si m-am combinat cu unul din liceu, era cel mai popular din liceu, toate fetele erau innebunite dupa el, iar eu eram ''castigatoarea'' premiului laughing

M-a facut sa ma indragostesc de el, vreo 5-6 luni tot imi facea cadouri,iesiri in oras,era cat mai romantic posibil, pana intr-o zi cand parintii mei erau plecati si a venit la mine acasa.
Atunci am stat vreo doua ore, venise cu flori si imi adusese mai multe bijuterii si etc.
La un moment dat am intrat la mine in camera si a inceput sa ma dezbrace. M-am lasat putin dusa de val, dar la un moment dat m-am gandit ''ce fac?'' Si l-am dat afarastraight face

Adica, asa e genu asta de baieti, printre care si prietenul tau.
Te fac sa te indragostesti de ei, ca sa te orbeasca cum ar fi, si apoi sa-si indeplineasca scopul.

Tu trebuie sa ai o personalitate de acum incolo, sa nu te lasi influentata de astfel de curente.
El de ce crezi ca se combina cu mai multe? Pt ca ii e lui mai mare dragul sa fie batut la cap de 10 fete? Nu!
Pentru ca e sigur ca din acele fete exista macar una care va vrea sa o faca cu elhappy
Draga mea,poate o sa te dezamagesc,dar iti spun din propria experienta,nu te iubeste! Poate ca tine la tine! Dar uneori baietii fac astfel de gesturi doar pentru a-si indeplini scopul si anume sa te aiba la pat!

Poate, sau mai mult ca sigur ca tine la tine,dar nu te iubeste!
Daca te-ar iubi asa mult cum spui tu, de ce s-ar duce la taicatu si astfel ti-ar face tie rau, intr-un fel sau altul?
In al doilea rand,nu inteleg de ce vrea sa mearga la taicatu.

Daca de exemplu s-ar fi dus la tatal meu sa spuna ca m-ar fi f***t, pai taicamiu i-ar fi tras o bataie de il baga la spital,pe bune,numa pentru simplu fapt ca a avut tupeul sa vina la el si sa dea ochii cu ellaughing!
Adica,intr-un fel, isi face lui mai mult rau.
Inteleg, si tu vei avea o foarte mare jena iar sunt sanse ca parintii tai sa stea foarte mult timp suparati pe tine,pentru ca i-ai dezamagit intr-un fel sau altul straight face

Pe bune,ai fost imatura iar asta va avea conseciinte grave.
Pe langa asta,te-ai protejat?
Daca da, si a avut el/tu prezervativ la voi, pai daca a avut el, era clar ca el deja se pregatise din timp.
El avea oarecum in plan sa se culce cu tine.

Nu cred ca o sa i zica tatalui tau, adica e asa de nebun? Nu-si da seama ca tatal tau i poate trage o bataie, fiind atat de nervos pe moment?
Tu cum te-ai simti ca parinte, ca tata, sa vina un mucos de 16 ani la tine si sa iti spuna '' vezi nene ca am f****`o pe fica'ta''. Cum ti-ar suna? Nu ti'ar veni sa i dai o mare bataie,sa i dai foc? Mie sincer dalaughing Cum am mai zis,numa pentru tupeul ala de idiotlaughing

Daca e pervers,afemeiat,umbla cu mai multe fete,tu de ce mai umbli cu el?
El te considera pe tine una dintre acele fete,si iti garantez asta,sunt mai mult ca sigura.
De ce vine la tine mereu? Pentru ca stie intotdeauna ca la tine va gasi un loc in pat.winking
Numai pe tine te iubeste,da, normal, tu i oferi ''cheia'', ceea ce spui tu este ilogic.
Doar prin faptul ca el umbla cu mai multe fete este un semn ca in sufletul lui nu prea iti ofera importanta.
Daca te'ar fi iubit,te'ar fi pastrat doar pe tine, sa fi a lui, nu l'ar fi interesat de alte tipe mai interesante sau mai putin interesante.

Si daca vrea si sa mearga la tatal tau, e clar, iti face tie rau, poate ca nu se gandeste la raul lui, dar iti face tie rau, asta e clar ca nu te iubeste.
Tu daca iubesti o persoana,faci tot posibilul sa i se intample numai rele? Te duci la taicasu sa o parasti de toate cele facute,stiind ca asta va avea urmari mai grave? Nu prea cred!

Asa ca scump`o, dupa parerea mea,trezeste`te la realitate.
Nu te iubeste, te considera doar una din tipele pe care le poate avea oricand la pat,le poate manipula cum vrea el,ca pe niste marionete.

Lasa'l in pace, nu merita un individ ca el sa strice o fata ca tine, pe langa ca te'a stricat deja, ca ti'ai pierdut virginitatea doar la 15 ani, iti poate strica si caracterul.
Te poate face sa te droghezi si tu, sa consumi alcool, tutun.
Chiar daca tu crezi ca esti stapana pe tine si ca nu te vei lasa influentata.
Asa a fost si atunci cand ai spus ca vei mai sta 4-5 ani, tu ai spus asta hotarata ca nimic nu te va convinge sa o faci la o varsta asa frageda.Si uite ca a reusit. Asta doar pentru ca te-ai lasat dusa de val, prea mult.
Mult succes :*:* Eu sper ca totul va fi bine,lasa'l dracului in pace,in locul tatalui tau sau a altcuiva, as pune pe cineva sa'l bata sa regrete tot ce ti'a facut, ca si'a batut joc de tine.
Sa'l bata pana plange si va regreta, si se va simti josnic, cum te simti tu acum.
Mult succes si fi mai matura data viitoare!
Daca vrei, mai vorbim!

7 răspunsuri:
| MiK3L a răspuns:

Esti varza! Daca stiai ca bea, se drogheaza ce cautai cu el? Ti-ai facut-o cu mana ta. Pacat.

| TheAnSWEAR a răspuns:

Doamne, cat de copila poti fi. Nici nu vreau sa incep sa iti spun cat de imatura si cat de mult vei regreta dandu-ti virginitatea unui afemeiat. Deci cu buna stiinta ca el e afemeiat,te-ai culcat cu el, sub pretextul sau presupunerea ca "te iubeste". Da, te iubeste la fel de mult cum le iubeste si pe celelalte fete,sau cine stie, poate pe alea mai mult un pic. Se pare ca principiile tale is cam joase daca ti-ai dat virginitatea unui curvar. El cand a ras de tine stia ca te poate manipula in a-i da virginitatea. Whatever, fa ce vrei fetiscan-o.

P.S: Maturizeaza-te. Iubirea este un concept real in mintea celora care au intelegerea sa-i desluseasca misterul. Iar tu mai ai pana ajungi acolo... Scuze, dar trebuia sa fiu dur, pentru ca nu ai habar ce inseamna minciuna si nici manipularea. Vine la tine pentru ca esti dispensabila si plus ca vine pentru ca stie ca-l primesti laughing. Sa-ti fie de bine.

| forte a răspuns:

Nu o sa se duca sa ii spuna, pentru ca si el va pica prost. Cu siguranta tatal tau isi va varsa nervii intai pe el daca se duce sa ii spuna, mai apoi pe tine.
In legautra cu, comportamentul lui... Nu e normal, si sincer, ar trebui sa faca o vizita pe la psiholog. Tu ai reactionat gresit si impulsiv luandu-te la bataie cu sora lui, dar nici el nu este mai presus razbunandu-se.
Ar trebui sa intrerupi legatura cu el. In plus, nu te apreciezi indeajuns de mult, odata ce stii ca el "umbla" cu mai multe, desi este cu tine. Nu e bun orgoliul si nici gelozia, insa daca nu este deloc deja pici tu prost, iar mai tarziu vei regreta ca ti-ai pierdut adolescenta cu unul ca el.
Pot spune doar sa ai grija ce faci cu el, iar in legatura cu "paratul" la tatal tau, nu iti fa probleme, nu o va face.winking

| gabytza387 a răspuns:

Eu cred ca tu esti mica si poate nu ai parintii atat de comunicativi incat sa vorbesti cu ei orice pentru ca ce mi ai spus tu acum a fost un film horror un sfat bun esti inca mica ai toata viata inainte sunt baietii cati vrei tu pe lumea asta sa nu spui niciodata c el e singurul si nu l dai pe nimic in lume pentru ca o sa ai o viata de **** lasa l numai vb cu el ai facut o nu i problema nu esti singura dar scapa de el nu l lasa sa te santajeze nu l lasa sa si bata joc de tine du-te distreza te fa ce vrei tu iesi cu fetele numai scapa de el. nu l mai crede cand zice te iubesc nu fi oarba stiu ce inseamna si crede ma ca nu vb prostii abia am asteptat sa scap de el si am ramas cu sechele bafta in continuare si ai grija de viata ta k nimeni numai poate sa tio dea inapoi sau sa te ajute intr un fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De rezumat nu ai auzit :-s?
Cred ca ai repetat de vreo 20 de ori ca te iubeste si ca se intoarce la tine. Si de ce naiba crezi tu ca se intoarce la tine? Ca ii zici du-te la fufele tale! Nu fetita pentru ca il accepti asa cum e, mai drogat, mai prost mai cum vrei tu. Te-ai culcat cu el, ok, nu te-ai gandit si nu aveai principiile bine stabilite. Orice sut in fund e un pas inainte. Cat despre colegutzele tale, doar niste frustrate.

| fantezie a răspuns:

Vinde-ti povestea pe acasatv

| robby212 a răspuns (pentru fantezie):

Tare rau faza, da, ar trebui sa o dea la acasatv, ar iesi un film\serial...