| Ofatamisterioasa13 a întrebat:

am un mare semn de intrebare am o relatie la distanta si sunt cu el de un an si ne-am vazut decat odata,iar de la un timp chiar daca ne certam asta o faceam mereu si n-am mai pus-o in calcul dar acum imi zice ca sa-i demonstrez ca il iubescstraight face il iubesc dar cum sa-i demonstrez adica credeam ca este destul de evident,mai nou imi striga ca alte fete il vor si il iubesc fara sa faca nimic pentru ele si ca el cate a facut pentru mine nu o sa mai faca nimeni si afirma ca ma iubeste dar de jignit ma jigneste,de certat ne certam toata ziua,incredere nu prea nu stiu ce sa ma mai fac il inteleg a devenit mai agitat,nervos din cauza oboseli, munci ce stiu eu dar faza este ca acum abia mai ma suna si cand ma suna ne certam iar si imi spune sa-i demonstrez ca il iubesc cum sa fac astasad? m-am saturat chiar il iubesc dar cred ca s-a saturat de mine si isi cauta motive sa ma lase odata sau ma iubeste si pe mine dar vrea si pe alta ce sa ma mai fac? m-am saturat numai pot mereu cearta, mereu plang pentru ce ca el se arata ca ii pasa si ca vai doamne el e victima si eu sunt aia care gresesc...dar nu stiu ce sa mai zic si ce sa mai fac si mai ales ce sa mai cred ...nu imi cereti sa il las pentru ca nu pot il iubesc si mi-as dori sa fie bine si sa nu ne mai certam si sa fie asa cum a fost cand a venit la mine darsad nu stiu cred ca am sa raman singura, cred ca preferasad fetele rele ca si-asa mi-a zis ca se dau atatea fete la el si il vor atatea si pentru alea nu a facut nimic. Imi zice ca nu il inteleg si ca nu i-am dovedit nici cum ca il iubesccrying ce sa ma mai faccrying!?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum poti sa puyi suflet intr-o relatie la distanta care se deruleaza pe mess, mai fetelor voi chiar nu tineti la sanatatea voastra, mai ales ca e si din Bucuresti, gaseste-ti draga un baiat de la tine din oras sau din imprejurimi, poti sa te superi la citirea raspunsului meu dar asta e rezolvarea, asta vrea altceva sa-i demonstrezi nu sa-l iubesti

| Fantastic7 a răspuns:

E complicata o relatie de la distanta!
Chiar daca zice ca te iubeste,eu sunt sigura ca te-a inselat pana acum destul,mai ales ca spune tot timpul ca il vor fetele...Tu nu ai de unde sa aflii,asa ca el isi face de cap cum vor muschii lui...
Cand te suna intreaba-l cam ce ar vrea sa faci ca sa-i demonstrezi ca il iubesti... Avand in vedere ca sunteti la distanta,e cam imposibil...
Ce vrea el este sa va intalniti si sa petreceti niste timp impreuna,mangaieri,pupici,imbratisari poate vrea chiar mai mult de atatwinking
Cam asta ar fi singurul lucru pe care il oti face ca relatia voastra sa redevina cum a fost la inceput : sa va intalniti.
In orice caz,daca nu aveti cum,stiu ca iti este foarte greu sa uiti pe cineva pe care l-ai iubit, dar... Uneori trebuie sa acceptam si binele, si greul...
Acest baiat nu este pentru tine nici primul, nici ultimul, te asigur eu.happy

| Ofatamisterioasa13 explică (pentru Fantastic7):

L-am intrebat el cum mi-ar putea demonstra daca ar fi il locul meu si mi-a zis ca nu stie ca de ce sa-mi zica el mie...ce sa fac sa ma gandescsad, nu stiu daca m-a inselat dar stiu ca am nevoie de el si numai pot uneori simt ca numai pot pentru ca nu este numai el cel care imi aduce suferinta ci tot, nu prea am fost norocoasa la viata mea, eu in el credeam ca gasesc un sprijin dar acum numai stiu ce gasesccrying...

| Fantastic7 a răspuns (pentru Ofatamisterioasa13):

Aduna-te!straight face
Sprijin poti gasi cel mai mult si mai sincer la parintii tai sau la prietenii cei mai buni, nu la iubiti.
Daca a zis ca nu stie cum sa ii demonstrezi ca il iubesti e clar ca deja te-a inselat si nu prea mai vrea sa fie cu tine.
Nu mai fi atat de trista, viata e frumoasa, nu totul sta in mainile acestui baiat.
Mai bine incearca sa-ti cauti alti prieteni si iti vei face alt iubit curand.
Daca vrei sa mai discutam da-mi id-ul tau happy

| Pearl01 a răspuns:

Draga mea, foarte multe fete trec prin ceea ce treci tu: relatie la distanta, certuri, gelozii etc. O relatie la distanta te poate pune in 2 situatii: ori e iubirea mare cand va vedeti si asta intretine relatia, dorul de celalalt etc si a 2-a situatie, sa fie o relatie ok la inceput, iar cu trecerea timpului sa se raceasca. Te inteleg, il iubesti, dar el te iubeste pe tine? Trebuie sa te gandesti bine la niste chestii: de cand a inceput sa se poarte asa cu tine, care sunt cauzele certurilor, de ce este nervos, de ce te jigneste? ...etc Poate iti gasesti raspunsuri singura.Mi se pare ca el incearca sa te indeparteze, ar trebui sa aflii de ce, si-a gasit pe altcineva sau s-a saturat de distanta, nu te iubeste etc. Tu incearca sa stai de vorba cu el, sa lamuresti toate aceste lucruri...asta e problema relatiilor la distanta: nu stii ce face cu adevarat celalalt, libertatea care si-o acorda si asta nu e bine! Daca nu rezolvi nimic vorbind cu el si o tine tot asa, eu zic sa iei o pauza de la "nebunia" asta.Suntem oameni si nimeni nu are dreptul sa ne faca sa suferim, sa ne jicneasca s.a.m.d. In momentul in care ne facem un prieten(vb de noi fetele), cautam sprijin, iubire, protectie etc nu o persoana rece, jicnitoare, posesiva.Gandeste-te bine ce decizie vei lua:ori ramai cu el si suferi de 10x mai mult ca acum(daca nu se schimba) sau suferi putin dupa despartire(nimanui nu-i este usor), dar iti va fi mult mai bine. Trebuie sa fii tare si increzatoare!

Iti doresc sa-ti rezolvi situatia, sa ai curaj sa pui PUNCT unui lucru, atunci cand nu e prea tarziu si sa-ti dai seama ce anume te face cu adevarat fericita!

Numai binehappy

| yosirestu a răspuns:

***

| SabiiiXD a răspuns:

Pai,incearca sa il calmezi, cand e vorba de cearta...Si ii spui asa : cum vrei tu sa iti dovedesc ca te iubesc daca nu ne vedem fata in fata? Eu chiar tin mult la tine, nu vreau sa te pierd." Poate intelege si se mai linisteste.

| Blueberryca a răspuns:

In primul rand, ar trebui sa te linistesti si sa te intrebi daca il iubesti sau te-ai atasat de el foarte tare si acum ti-e frica sa fi fara el. De obicei ne atasam foarte mult de anumite persoane si nu ne imaginam viata fara ele. Cred ca ar trebui sa discuti serios cu el. Fa-l sa inteleaga ce te deranjeaza in comportamenul lui si cere-i sa nu te mai santajeze cu pretexte "ma vor o gramada". Oricine poate spune asta si doar pentru a atrage atentia. Iubirea nu se poate demonstra la distanta. Totul sta in incredere. Eventual ati putea sa va intalniti mai des. Micile gesturi cum ar fi tinutul de mana, saruturile, va aduc impreuna si va unesc. Poate o vorba frumoasa inainte de culcare. Daca el insista cu atitudinea asa, sfatul meu este sa te gandesti bine cat mai vrei sa-l suporti. Daca nu mai exista comunicare nu are rost sa ramai legata de o persoana. Trebuie sa te dezvolti emotional. Nu poti sti cand vei intalni un baiat care sa fie aproape de tine si sa te aprecieze asa cum esti. Fara dovezi si certuri inutile. Multa bafta!

| raluk27 a răspuns (pentru Blueberryca):

Tertipuri si iar tertipuri. E fix aceeasi chestie prin care am trecut si eu. O sa-ti spun adevarul in fata: te pune sa ii demonstrezi ca il iubesti, te pune sa faci n sacrificii si in final o sa-ti dea un sut in fund, pe motiv ca nu esti suficient de buna. Nu-i face jocul! Tipii de genul asta sunt de 2 lei si in timp te transforma intr-o epava. De ce, in gura ma-si, nu iti demonstreaza el ca te iubeste? De ce asteapta totul numai de la tine? Nu crezi ca special iti arunca pastila ca e foarte cautat si de alte fete, pentru ca tu sa dai din ce in ce mai mult? Cunosc foarte bine genul asta care sufera, se dau loviti, se victimizeaza. Nu ii sufla undeva si mai ales sa nu iti fie mila, oricat l-ai iubi. Gandeste-te si la propria piele. Ai mare grija! Si in sinea ta, ia in calcul varianta unei despartiri. Asta ca sa nu fie socul prea mare, cand dupa ce dai totul, iti spune pa.