| ionelutza95 a întrebat:

Buna TPU am o problema cu iubitul meu si vreau sa ma ajutati cu niște sfaturi. Sa va povestesc sunt cu un băiat de 1 an de zile la început era totul lapte și miere dar de un timp încoace s-a schimbat foarte mult, înainte era foarte gelos ma suna si ma controla mereu acum de abea ma suna.Stiu ca are o noua colega la munca dar este mai mare decât el ea are 28 el are 23, iar ea este casatorită,cam de când cu noua colega el nu mai e cum a fost el s-a jurat pe mama lui ca nu are nici o treaba cu ea dar nu știu ce sa cred,știu ca ea ii scrie pe fb si de cand cu ea si-a schimbat si parola dat zice ca are o problema la fb. Nu știu ce sa mai cred plus ca el imi vorbește foarte urat când se enerveaza,si înainte era asa dar acum exagerează se enervează din orice si imi inchide telefonul apoi suna vorbește frumos si cine știe din ce moti se eenervează iar si o luam de la capat,mama lui a zis ca e asa de cand a avut un accident si ca se comporta si cu ea câteodată asa. Eu il iubesc si nu as vrea sa il pierd,dar nici asa nu pot sa trăiesc, ce ma sfatuiti sa fac,vreau păreri obiective.
PS De multe ori am zis ca il las dar el insista sa ne impacam si reușește pentru ca se pricepe la vorbe plus sa el ma mai ate cu ceva la mana in sensul ca mai la început m-a pus sa jur ca nu o sa il las niciodată si nu o sa il insel nici sa vorbesc cu nimeni si eu ca proasta îndrăgostita am jurat si el a jurat ca nu ma va lasa niciodată dar nu si ca nu o sa ma insele.
va rog ajutați-ma cu cat mai multe sfaturi, sper ca nu v-am plictisit.

Răspuns Câştigător
| Roxana0606 a răspuns:

Vrei sa iti zic parerea mea sincera? Nici nu te mai vrea da parca nici nu te-ar lasa.
Omul s-a cam plictisit si faza cu "niciodata nu o sa te insel " e o mare abureala. Barbatu tot ce vede si e nou, e bun!
Si faza cu parola. abureala! Deschide ochii si mai da-l in **** ma-si de mincinos care iti si subestimeaza inteligenta femeie! Stii care-s semnele pentru inselat? In primul rand nu mai comunica cu tine ca inainte, in al doilea rand se enerveaza din orice prostie, in al treilea rand deja incepe sa nu ii mai pese, parerea ta nu mai conteaza, esti prea sufocanta, nu iti mai acorda atentie si nu te mai respecta! Si se vede cat e de sarlatan e pentru ca te santajeaza cu juraminte pe care nici macar el nu le respecta.
Tot ce-i mult strica, tot ce bun nu iti convine. Cam asa e cu el. L-ai pupat prea mult in bot si s-a plictisit de bunatatea ta si iubirea ta si s-a gandit sa mai schimbe peisajul. Eu zic sa faci o cercetare mai amanuntita cu privire la colega aia a lui. Care-i faza ca-i casatorita? Curva-i curva si cu inel pe deget si fara. Du-te si fa-i o vizita la munca, invetezi ceva urgent sau ca faceti voi nu stiu cate luni si ii aduci ceva surpriza si vezi ce reactie are cand esti prin preajma lui.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate s-a indragostostit de colega de munca!
Nu are importanta ca ea este mai mare ca el, oricum, 5 ani diferenta nu se vede la un adult!
Cat priveste juramintele de "nu ma lasa niciodata" sunt nesemnificative, pentru ca-si jura dragoste vesnica si unire vesnica la casatorie atat lume, dupa care se duc si divorteaza, deci, juramintele alea in biserica, in fata lui Dumnezeu si a catorva zeci de persoane, martire la cununia lor civila, tot nu-ti tine uniti pe veci, deci, este cam apa de ploaie juramintele astea intre voi.
Chetsia cu pierdutul, este relativa, ca de este indragostit de lata, poti sa stai tu cum vrei si sa jelesti cat vrei, ca tot dupa aia se duce.

| neutrino a răspuns:

Tu il poti iubi cat vrei, dar el nu mai are acest sentiment pentru tine, chiar daca a jurat. Fluturasii nu tin seama de juraminte.

| seth2016 a răspuns:

Am mai dat un raspuns azi la aceiasi tema. Solutia e aceiasi, sa stai de vorba cu el.

Inlocuieste FOSTA din text cu COLEGA DE LA MUNCA.

http://www.tpu.ro/......-observat/

| MidnightR a răspuns:

Inteleg partea cu inselatul dar nu cea cu pe veci impreuna, mai ales la inceputul relatiei.Ar trebui sa te doara-n basca de un juramant de genul.

| OMFGConrad a răspuns:

"vreau păreri obiective" - ai greşit locul, aici toţi suntem subiectivi.
"Nu știu ce sa mai cred plus ca el imi vorbește foarte urat când se enerveaza, si înainte era asa dar acum exagerează se enervează din orice si imi inchide telefonul apoi suna vorbește frumos si cine știe din ce moti se eenervează iar si o luam de la capat, mama lui a zis ca e asa de cand a avut un accident si ca se comporta si cu ea câteodată asa." - e un mitocan şi nu vei schimba asta tu, trebuie să vrea el să se schimbe, după aia de abia să facă demersuri în acest sens.
Faza cu jurămintele m-a dat pe spate! rolling on the floor Parcă aţi fi căsătoriţi...maurizează-te şi dă-ţi seama că el foloseşte această metodă doar pentru a te manipula şi se pare că îi merge!