| blackdahlia a întrebat:

Buna,am o relatie de vreo 4-5 luni si amandoi suntem hotarati sa ducem relatia asta cat mai departe, doar ca am observat ca el inca vorbeste cu fosta lui iubita, de multe ori ea ii spune lui ca ii e dor de el, i-a scris lui "stiu ca inca ma iubesti" iar el i-a zis ca doar ca prietena..isi tot trimit inimioare, pupici, noapte buna.ea stie ca are o alta relatie, dar tot ii spune lui ca ea e cea mai importantasi ca trebuie sa vorbeasca numa cu ea, ca ii lipsesc clipele de mai demult..si ei doi vorbesc cam ciudat. poate ca sunt paranoica..si ei inca se suna,isitrimit mesaje, de cate ori ii spune ca ii e dor de el, el ii zic3 sa il sune..scuzati romanul, dar vreau cateva sfaturi...poate gresesc eu., poate nu am interpretat bine situatia. sper sa gresesc si sa nu fie altceva

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca esti paranoica pentru ca, intr-adevar nu-i normal sa-si spuna ca se iubesc, chiar daca iti arunca praf in ochi ca "doar ca prietena", asa ceva ar trebui sa inceteze, sau tu sa te retragi din relatia cu el, pentru ca nu-i sanatosa si nici normala.
Este evident ca intre ei mai sunt senitimente puternice, daca tin legatura atat de strans si isi vorbesc atat de dragastos.
In cazul lor, totul ar trebui sa inceteze ori tu trebuie sa-i spui ca renunti la relatia asta in 3.

14 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Propune-i un sex in trei cu fosta. Daca accepta, paraseste-l.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru KodrutZ):

Ce nebun rolling on the floor

| KodrutZ a răspuns (pentru UnBroken2016):

Mi se pare un test foarte concludent. Nu e bai sa ramii in relatii cordiale cu fostii-fostele, da' nici sa stai cate o ora pe zi cu ei in telefon sau ceva de genul.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru KodrutZ):

Avand in vedere ca baietii ( multi) nu ar renunta la un sex in 3 cu 2 fete, e si mai greu pentru ala sa refuze laughing.

| KodrutZ a răspuns (pentru UnBroken2016):

In 3 cu actuala si cu una pe care nu o cunosti sau pe care o platesti, ok. In 3 cu actuala si fosta, la propunerea actualei, esti extrem de idiot daca nu te prinzi ca ceva e putred. happy

| UnBroken2016 a răspuns (pentru KodrutZ):

A sunat tot ce ai spus de parca nu ar fi lumea plina de maimute laughing. Ce naiba omule

| neutrino a răspuns:

Faptul ca se suna si vorbesc, este pana la un punct ceva normal. Depasind o anumita limita, tu deja esti in plus.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu va suparati, dar voi, astia care aveti in cap "relatie de lunga durata" in loc de fluturasi in stomac si tandrete naturala, aveti cele mai praf relatii.
Gresiti amandoi prin mentalitate. Daca aveti si parolele de la Facebook-ul celuilalt, atunci se confirma ce zic eu.

| seth2016 a răspuns:

Buna,

E normal sa ai un sentiment de insecuritate cand prietenul tau mai vorbeste inca cu fosta.

Pentru a rezolva situatia trebuie sa fii cinstita cu tine. Frica ta se trage de la o nevoie nesatisfacuta a ta, nu de la comportamentul lui. Daca intelegi asta poti trece mai departe. Intelegerea asta te ajuta sa nu arunci vina pe el si sa complici situatia. Daca e nevoie sa dezvolt si sa-ti demonstrez da un semn.

Frica ta poate avea legatura cu o situatie asemanatoare din trecutul tau. Daca asta e situatia trebuie sa rezolvi problema cu tine, nu cu el. Daca nu e asta treci mai departe.

In loc sa-i ceri prietenului tau sa nu mai vorbeasca cu fosta vorbeste cu el despre ceea ce simti tu si despre nevoia ta.

Rezultatul depinde de felul tau de a comunica cu el. Daca reusesti sa te limitezi la ceea ce simti tu, fara sa-l judeci si sa-i reprosezi ceva o sa eviti complicatiile inutile.

In mod normal ar trebui sa inteleaga si sa inceteze sa vorbeasca cu ea si sa te asigure de dragostea lui. Il poti ajuta avand incredere in el.

Dar increderea ta nu trebuie sa fie oarba. Daca dupa asta ai un motiv serios sa te indoiesti de el e timpul sa iesi din relatie.

Bafta!

| OMFGConrad a răspuns:

Eşti o relaţie de tranziţie, obişnuieşte-te cu asta sau NU!

| MorganaM a răspuns:

Vaiiiiiiiiiiiiiiiii! mie mi se pare scandalos ce se intampla! e clar ca e mai dedicat si absorbit de tipaaceea decat de relatia ce o are in prezent. eu chiar nu cred ca esti paranoica, cred ca ar trebui sa iti dai seama ca aceste lucruri sunt de fapt un semnal de alarma. cred ca ar trebui sa iti gasesti un iubit care sa te iubeascadoar pe tine, nu care sa o iubeasca si pe fosta. eu daca as fi in locul tau as fi devastata si as rupte relatia de indata pentru ca m-as simti batjocorita in fata

| MOvidiu a răspuns:

Daca iti place sa fii a 3-a roata la caruta..continua relatia. Inteleg sa existe un respect pentru fosta relatie dar se incheie orice legatura si apelative dragastoase..Mult succes dar nu-i de tine.

| Bellis a răspuns:

Nu e exclus ca unul dintre inca mai are sentimente sau ambii au. Sfatul meu e sa stai cu el la o discutie deschisa, sa clarificati nevoile TALE si ale LUI. Sa nu ai incredere oarba si sa vezi numai ce vrei sa vezi.

| dhanydhany a răspuns:

Fa-i la fel sa vada cum e happy