| asd987654 a întrebat:

Am o problema eu sunt impreuna cu o fata (eu 16 ani si ea 15ani ) mereu la intaniri si dupa ce ne sarutam tace si se face rosie si abia scot un cuvant de la ea. Cum sa fac sa vorbeasca mai multe sfaturi va rog.

Ofer funda happy!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

A dat norocul peste tine si tu acum vrei sa strici totul: unde mai gasesti tu o fata care sa nu te toace la cap? Pup-o si
"mangai-o" peste tot, bucura-te de frumusetea ei, atata timp cat accepta prin tacere acest lucru!

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea nu vorbeste, provoac-o tu sa vorbeasca.

| kar1GaNNN a răspuns:

Asta se numeste "timiditate", fata ta e timida, ii este rusine.

O sa se obisnuiasca cu timpul, probabil acum are si ea primul prieten.

| Isa18 a răspuns:

Bună,ai putea să mergi cu ea la o plimbare destul de lungă...singuri,fară prietenii voştrii.Probabil este întimidată de prieteni şi poate aşa este felul ei de a fi, nu e vorbăreaţă...e timidă. Încearcă să-i capeţi încrederea, încrederea ta şi încrederea ei de sine. După câteva luni, dacă nu săptămani o să vezi că o să fie altfel.Probabil eşti şi primul ei iubit, trebuie să ai răbdare cu ea. Sper că te-am ajutat.Te pup.