| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.am o relatie cu un baiat de vreo 2 ani si de la un timp el se comporta ciudat petrece foarte mult cu prietenii sai iar cand vrem sa ne intalnim intervine ceva sad, si imi spune mereu ca sunt indiferenta si ca nu am incredere in el. oare cum as putea sa ii arat ca am incredere in el si ca nu sunt deloc indiferenta.nu stiu vreau un sfat ceva va rog, cel mai bun raspuns primeste fundita :* pup dulce.

Răspuns Câştigător
| ing3rd3mon4u a răspuns:

Poate ca incearca sa dea vina pe tine.si asta il face sa se simta mai binesad
de ce nu purtati o discutie mai serioasa? eu cred ca ar fi momentul...si sa numai caute atatea scuze si motive cand vine vorba sa va intalniti.
Cel care e un pic indiferent este el nu tu.Si daca ii pasa atat de mult de tine.si te iubeste trebuie sa se schimbe de dragul tau, sa stea mai mult cu tine, ca pana la urma si la coada cui ii spune te iubesc? la prieteni? nu...Tie iti spune.sa se gandeasca mai bine inainte sa faca ceva de 2 ori.si sa te iubeasca asa cum esti cu rele si bunebig grin:*
sper ca te'am putut ajuta::*:*:*

4 răspunsuri:
| Allex7 a răspuns:

Intr-o relatie trebuie sa existe *comunicare* si *incredere* (din punctul meu de vedere el face o greseala enorma ca prefera mai mult prietenii decat iubirea lui) ar trebuie sa se gandeasca mai bine cum se *iubeste* poate ca pentru el dragostea e doar un cuvant sau poate se gandeste ca mai sunt fete pe lumea asta.Eu unul pentru o dragoste adevarata mi-as da si viata sa stiu ca ea este bine si ca se gandeste la mine. O zi buna si la revedere

| stoubiz a răspuns:

Pot fi doua motive, ori s-a plictisit, ori chiar il sufoci si are nevoie de putin aer. Gandeste-te care dintre astea doua, daca e plictiseala, nu merita sa mai stai cu el sa suferi, daca esti sufocanta mai lasa si tu putin de la tine :*. Multa bafta.

| RedArrow a răspuns:

Fai intr-o zi o vizita. De obicei multi oameni care sunt vinovati dau vina pe alti care nu au nici o vina.

| zuzumia a răspuns:

Are el ceva si nu iti spune, comunicarea e foarte importanta si in plus sunteti impreuna de 2 ani... pana acum n-ai mai observat un astfel de comportament? poate se simte sufocat, poate esti prea geloasa de fel sau posesiva...