| anonim_4396 a întrebat:

TPU!
Am si eu o intrebare:
Este normal ca la 13 ani sa am iubit si sa ma sarut cu el?
(Kiss&French kiss)?

Răspuns Câştigător
| Cupcake a răspuns:

Nu prea se mai tine cont de o varsta medie la care sa ai iubit, deci nu este nicio problema. Insa daca vezi ca da semne ca el ar dori ceva mai mult, renunta. Nu se merita si pentru asta nu cred ca esti inca pregatita. Pup

9 răspunsuri:
| doinitza12 a răspuns:

Daca se rezuma doaar la saruturi inocente atunci sigur

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E devreme, dar nu e anormal. Ai grija insa, sa nu te plictisesti si sa treci la sex prea devreme, o sa-ti para rau daca faci asta intr-o relatie copilaroasa, si nu pastrezi momentul pe mai tarziu, ca sa iasa exact cum ti-ai dori.

| sofisis a răspuns:

Atata timp cat va rezumati strict la asta...e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu vreau sa imi dai funda dar vreau sa iti spun care este realitatea. Desigur tu esti libera sa faci ceea ce doresti, daca tu nu te opresti ori parintii tai nu te pot opri de la facutul lucrurilor ce nu apartin de varsta ta, atunci nimeni nu te poate opri. "Kiss&French" este o manifestare a unui sentiment de iubire si totodata a unui impuls erotic. Acest gen de sarut pus in practica aduce stimulare nervoasa, creierul elibereaza oxitocina si dopamina, acestea din urma stimuland la randul lor erectia penisului la baieti si respectiv erectia clitorisului la fete. Prin urmare acest gen de sarut va creaza o multime de senzatii amestecate cum ar fi : tandrete, placere, vulnerabilitate, sensibilitate si dorinta sexuala. Ei bine acum, tinand cont de varsta ta, 13 ani, un copil practic, ma indoiesc ca ar fi normal sa traiesti astfel de senzatii care de fapt apartin adultilor. De la genul acesta de sarut pana la actul sexual mai sunt doar cativa pasi iar tu ar trebui sa ai alte preocupari la varsta ta. Iti ratezi copilaria facand lucruri pe care ai timp sa le faci toata viata din momentul in care vei deveni adult.

Răspuns utilizator avertizat
| darriya a răspuns:

Da "este normal"maine sa nu pui intrebarea daca ai ramas insarcinata ca ti-a bagat-o ala in nu stiu ce gaura si nu stii in care laughing

| Teodoraaaaaaaaaa a răspuns (pentru darriya):

NU sunt genul ala de persoana! Sunt intreaga la minte, ma rezum doar la atat, keep calm!

| trixiiie a răspuns:

Atâta timp cât nu se ajunge la rainbow kiss laughing.

| ribe a răspuns:

E normal sa te saruti cu cineva la 13 ani (Kiss#French kiss)dar sa nu fie iubitu tau.