| AnNéVidoff a întrebat:

Am si eu o problema importanta! sad
Astazi iubita mea dupa ce am vorbit despre niste chestii si perioada asta cu examenul,(ambii a8-a),eu i-am zis ca o voi intelege mereu cand va avea vreo perioada!
Este posibil sa se inteleaga si de stop,dar am zis orice perioada mai grea! crying
Apoi ea imi zice ca sunt feminist! Ca eu mereu am voie sa fac chestii si ea nu! Ca mereu ii zic sa nu iasa cu unul si cu altul si sa nu stea noaptea pana tarziu si imi zice ca eu am ceva cu ea si cu faptul ca este fata! sad
I-am zis ca e spre binele ei ca noaptea se intampla chestii si e mai bine sa stea acasa,nu sa umble noaptea!
I-am zis ca nu are sens sa vorbim despre asa ceva,adica nu are treaba noaptea si daca are sa imi spuna si discutam!
Imi zice ca sunt paranoic si cand ii spun ca asta e realitatea si ca puscariile nu sunt pline de oameni care nu au avut ce face acasa,ea imi spune ca nu ii pasa de experientele altora si ca eu nu am dreptate!
Apoi mi-a scos in fata faptul ca eu nu o als sa vorbeasca cu baietii si chestii! Am intrebat-o cu cine dintre cei caruia i-am spus sa nu mai vorbeasca,nu mai vorbeste! tongue
Ea imi spune ca mereu ea nu are voie chestii si eu am si i-am zis ca la fete e altfel, trebuie sa aiba grija si lucruri, dar tot pe a ei o tine! ...Incerc sa o inteleg,ce pot sa fac,doar ca mi-a zis ca o sa se schimbe ea si am aflat de la un prieten (caruia ii datorez un suc laughing ) ca ea a iesit ieri si nu mi-a spus.Tin sa spun ca nu sunt suparat pentru ca nu mi-a zis,ci pentru ca mi-a zis ca nu vrea sa iasa si nu vreau sa o tin in cusca! Eu sunt mai gelos,dar ea mi-a zis astazi ca abia asteapta sa ajunga la liceu,ca face ce vrea,ca mereu eu vad realtia ca doar pe mine si ea si ca noi nu iesim cu prietenii si chestii...crying(
I-am zis ca nu prea iesim noi, iar daca iesim cu prieteni, ea nu sta cu mine deloc. sad
Sunt o persoana oribila? sad
Funda+vot!
Multumesc ca ati citit tot! sad

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Relația voastră e cam pe terminate.
Stai calm, nu e mare scofală.
Pe viitor, îți sugerez să termini cu geloziile și cu excesele de grijă, pentru că nu vei face decât s-o îndepărtezi. Amintește-ți mereu că iese cu tine pentru că te place și că dacă i-ar plăcea alt băiat, nu ar avea de ce să mai stea lângă tine. Nu ai motiv să fii gelos nici măcar atunci când o vezi cu un alt băiat. E alegerea ei cu cine vrea să fie, tu nu ai niciun drept să îi interzici ceva. Tot ce poți face, e s-o faci să se simtă bine în prezența ta, astfel încât tu să fii cea mai bună variantă pentru ea.

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu esti o persoana oribila, esti un baiat posesiv, fara a avea acest drept asupra ei.

| SkyPilot a răspuns:

Sincer sa fiu, nu cred ca relatia ta merge bine. Fata vrea deja altceva. Daca a iesit fara sa iti spuna, nu te respecta si nu mai poti sa ai incredere in ea. Las-o sa faca ce vrea, nici nu ai altceva de facut pentru ca nu obtii altceva decat sa va certati, dar asteapta-te ca relatia voastra se va termina destul de curand. Cam acesta este si mesajul ei cu liceul. Deocamdata sta cu tine pentru ca nu vede altceva mai bun, dar la liceu se schimba situatia.
Ar cam fi timpul sa te detasezi de ea si sate uiti dupa alte fete.

| AnNéVidoff explică:

Vreau un sfat! Sa stiu daca gresesc!
Sa ii las mult mai multa libertate sau este protectie!
Greu faci diferenta intre protectie si gelozie exagerata/incatusare!
Ce pot face? Ajutor!
Nu vreau sa fiu un monstru, fac orice pentru ea! crying

| AnNéVidoff explică:

Neutrino ma intrigi! happy
Cum adica fara niciun drept? :?
Sunt iubitul ei...

| missme99 a răspuns (pentru AnNéVidoff):

Asa si? Asta iti ofera drept de apartenenta?
La varsta vostra singurii de care trebuie sa asculte sunt parintii ei.
Sunteti niste copii care se joaca de-a adultii. Cum adica la 14 ani ea vrea sa piarda noptile in oras? Eu la varsta aia inca ma jucam elasticul in fata blocului.
Ma rog, ca si concluzie:"relatia asta se va termina cel tarziu la inceputul celui de-al doilea semestru de liceu.

| AnNéVidoff explică:

Cred ca sunt un bou! :'(

| AnNéVidoff explică:

Bun,multumesc de raspunsuri! happy

| Vidacu69 a răspuns:

Pai nu esti o persoana oribila...tu ii vrei doar binele insa ea s-a cam saturat sa ii spui ce sa si faca. Da-i mai multe libertate, si daca iti greseste (cu alt baiat ma refer) scapa imediat de ea...ca nu se merita sa o iubesti si sa o protejezi cand ea umbla cu ala si cu ala. Insa daca este pe treaba ei si nu face prostii. Numai bine ramaneti amandoi impacati si cu asta basta. Parerea mea numai bine!

| blalblablabal a răspuns:

Pai nu ar trebui sa te ingrijoreze ca ies eu cu baietii si chestii, daca esti sigur ca te iubeste nu ar trebui sa fi gelos, in acest caz ii lasi spatiu, probabil ca s o fi suparat ca ii spui ce sa faca si nu ai incredere in ea si ca nu esti sigur pe ea ca nu te va parasi, daca stii ce zic, dar daca te inseala inseamna ca, clar nu o face, deci trebuie sa uiti de ea.