| Ana1998 a întrebat:

Am si eu o problema. Mai neintalnita daca pot sa zic asa. Deci in vara am cunoscut un baiat, mai mare decat mine, am fost impreuna 3 luni, dupa care ne-am despartit. El a zis ca sunt prea mica si ca vrea altceva si o fata mai mare. Am suferit enorm nu stiu de ce dar el a reusit sa-mi intre in inima ca nici un alt baiat simt ca-l cunosc de-o viata. Nu am mai vorbit 2 sapt cu el dupa care l-am cautat tot eu si ne-am vazut m-a imbratisat strans, dupa care m-a sarutat. Si i-am zis eu ca parca zicea ca sunt mica iar el a inceput sa faca glume si nu ne-am impacat. Chestia e ca desi ne-am despartit se poarta tot frumos cu mine cum se purta si cand eram impreuna, el trebuie sa plece in strainatate pentru 2 ani si a zis sa-l caut atunci eu i-am zis ca nu am sa-l caut iar el a zis ca o sa-l caut! Dupa ce am plecat l-am pupat pe obraz si a spus ca i-am facut ziua mai buna, eu am zis ca nu cred iar el a zis sa cred ce vreau.
Tin sa mai zic ca atunci cand eram impreuna chiar avea planuri de viitor cu noi si cand ne-am despartit a zis ca sunt o fata perfecta doar ca relatia nu va dura daca el e plecat si eu aici. S-ar fi terminat mai rau de aceea a zis ca vrea sa ramanem prietenii si daca am nevoie de ceva pot apela la el cu incredere.
El are 23, iar eu aproape 17 ani!
Vreau parerea vostra!
Mersiwinking
Stiu ca am mai pus intreabarea...

Răspuns Câştigător
| Miladincaa a răspuns:

Parerea mea e ca inca tine la tine, doar ca nu a vrut sa te piarda asa ca a preferat sa te elibereze. eu as spune sa ii acorzi timp, e clar ca inca reprezinti ceva pentru el. incearca sa ramaneti prieteni, iar cand se va intoarce vedeti pe unde sunteti si... daca puteti continuati de unde s-a rupt firul.
niciodata nu sti ce iti rezerva viitorul, poate ca pana la urma o sa formati din nou un cuplu

| lucifer12345678 a răspuns (pentru Miladincaa):

Ai perfecta dreptate dar in plus el s-ar putea sa vrea sa ii lase timp sa se maturizeze un pic.meriti funda

| MadRabbiT a răspuns (pentru Miladincaa):

Siropos sau poate nu. A vrut sa o elibereze de ce si cum sa o piarda ce ea este un joc cu game over? Si pentru ce sa mai continue sa ce, sa se impace iar si apoi sa se taie ca maioneza laughing. Numai femeile viseaza asa zau fara suparare.

| Miladincaa a răspuns (pentru MadRabbiT):

Nu am de ce sa ma supar, asta e parerea ta, dar nu uita ca unele vise devin realitate.

| Ana1998 explică (pentru Miladincaa):

La asta m-am gandit si eu. si o pritena a spus "ca poate nu vrea ca eu sa-mi gasesc pe altcineva si sa o sfarsim rau de tot"...
Dar intr-un fel putea fii mai explicit.
Oricum imi place raspunsul tau (y)
Mersi mult :*

| MadRabbiT a răspuns (pentru Miladincaa):

Visele sunt ca dorintele. Daca visez si eu pe cineva nu inseamna ca si o pot avea big grin ( vb din propria experienta)

| Miladincaa a răspuns (pentru MadRabbiT):

Visele nu sunt o stiinta exacta, totusi multe lucruri visate pot deveni realitate, si eu vb tot din proprie experienta

| MadRabbiT a răspuns (pentru Miladincaa):

Asa pare sa fie la tine, la mine visele sunt chestii care le ai noaptea si atat.

13 răspunsuri:
| xCatastrophe a răspuns:

Ultimul meu iubit avea 24 de ani, iar eu am 18. Nici la noi nu a tinut pentru ca el a avut o relatie sau mai bine zis carval de 3 ani plus ca a plecat si el in strainatate. Si eu am tinut la e foarte mult si inca mai tine si el tine la mine. Am avut o situatie asemanatoare, doar ca problema nu era varsta sau mentalitatea, era timpul.
Exact ca tine am zis si eu ca o sa-mi fie foarte greu, dar am ramas prieteni, acuma ca a plecat nu am mai vorbit asa des. Ma gandesc aproape zilnic la el, dar nu ii mai simt nevoia.
Asa cred ca e si la tine, te-ai obisnuit cu el si v-ati si grabit cu planurile etc. Tu trebuie sa termini scoala si sa te gandesti la cariera etc. Este posibil ca si el si-a dat seama de asta.
Lasa timpul sa treaca.

| v1rUsSs a răspuns:

────────▄──────────────▄
────────▌▒█───────────▄▀▒▌
────────▌▒▒▀▄───────▄▀▒▒▒▐
───────▐▄▀▒▒▀▀▀▀▄▄▄▀▒▒▒▒▒▐
─────▄▄▀▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒█▒▒▄█▒▐
───▄▀▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▀██▀▒▌
──▐▒▒▒▄▄▄▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▀▄▒▒▌
──▌▒▒▐▄█▀▒▒▒▒▄▀█▄▒▒▒▒▒▒▒█▒▐
─▐▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▌██▀▒▒▒▒▒▒▒▒▀▄▌
─▌▒▀▄██▄▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒░░░░▒▒▒▒▌
─▌▀▐▄█▄█▌▄▒▀▒▒▒▒▒▒░░░░░░▒▒▒▐
▐▒▀▐▀▐▀▒▒▄▄▒▄▒▒▒▒▒░░░░░░▒▒▒▒▌
▐▒▒▒▀▀▄▄▒▒▒▄▒▒▒▒▒▒░░░░░░▒▒▒▐
─▌▒▒▒▒▒▒▀▀▀▒▒▒▒▒▒▒▒░░░░▒▒▒▒▌
─▐▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▐
──▀▄▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▄▒▒▒▒▌
────▀▄▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▄▄▄▀▒▒▒▒▄▀
───▐▀▒▀▄▄▄▄▄▄▀▀▀▒▒▒▒▒▄▄▀
──▐▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▀

| MadRabbiT a răspuns:

Planurile de viitor sunt ca si " randuiala din targ nu se potriveste ca cea de acasa ", plus ca de ce sa te obosesti sa cauti pareri, doar sa te minti mai mult. You will find another boy, he not knowing what his losing.

| Emilian65 a răspuns:

La 23 ani ai lui, poate are alta prietena pe care nu poate sa o insele cu tine.Tu, la varsta ta poti gasi un iubit de-o varsta cu tine si cu care poti intemeia o relatie minunata.

| NoName0x0 a răspuns:

Parerea me e ca desi el are 23 de ani e cam imatur. Stiu si cred ca si tu stii cupluri care rezista cu un membru plecat in strainatate (in general baiatul). Nu tine suficient la tine daca a terminat asa, fara niciun motiv. Parerea mea e sa cauti pe altul!

| devor a răspuns:

Inca tine la tine. Daca e scris sa fiti impreuna, atunci o sa fiti.