| CarinaAdam a întrebat:

TPU!
Am un iubit de vreo 2 luni, in care am incredere, il iubesc mult, iar sentimentul e reciproc.E un baiat cuminte, calm, protector si inteligent, iar eu nu credeam vreodata ca o sa am parte de un astfel de prieten...Si parintii mei il cunosc si au o parere foarte buna despre el.
Problema e ca noi deja simtim nevoia sa trecem la urmatoarea etapa(amandoi suntem virgini). Totusi mi se pare ca e prea repede, desi sunt pregatita.
Ce ar fi corect sa fac? DAU FUNDA.

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Hm, ceva e in neregula... ceva din interiorul tau spune e prea repede, totusi, corupul tau care raspunde la stimuli il vrea. Ti-as propune sa faci cu tine o analiza la rece si sa pui pe o lista ce iti place, ce nu iti place la acest baiat. Atentie! dupa 2 luni nu poti sa spui ca il iubesti, cel mult il doresti ori esti atasata de el. Dorinta nu-i acelasi lucru cu iubirea, nu intotdeauna. Asadar gandeste-te ca poate fi un episod in viata ta, rocim banuiesc ca nu sunteti trecuti de o anumita varsta ca sa disperati sau sa dati verdicte: e cel pentru care as baga mana in foc ca voi ramane cu el toata viata mea. Nu ai de unde sa stii. Deci, actioneaza in consecinta, chiar daca maria sa, corpul isi cere drepturile. Bafta in toate!

| CodeLights a răspuns (pentru ywar):

Vai de capul meu!
Spune sincer, tu după ce iți citeșți tămpeniile mai și răzi la un moment dat?
Sau te bucuri că ai primit funda?
Am răs cu spume la gură și abia am ajuns la al treile measj al tău!
Mă nenea tu chiar crezi tot ce scrii? Le bagi la mișto răspunsurile astea?laughing

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca santeti minori luativa gandu de la sex

| Zenithf a răspuns:

Daca esti pregatita, atunci nu-i prea repede. Totusi, nimic nu-ti poate garanta ce va fi in viitor, nici daca o faci, nici daca nu o faci, nici daca mai astepti o luna sau inca 10 ani.

| mihai69 a răspuns:

Apelați la petting până vă dați seama dacă relația va mai dura, iar tu să fii cu adevărat pregătită.

| neutrino a răspuns:

Corect este sa nu faci inca nimic. O poti intreba si pe mama, sau mai bine sfatuieate-te cu tata.

| Fatamuntilor a răspuns:

2 luni e cam putin sa treceti la pasul urmator.
Crede-ma unii nici dupa ani intregi nu se cunosc indeajuns!
Te simti pregatita in ce sens? Ai varsta necesara? Cel putin 17 ani jumate? Ai cunostintele necesare? Stii sa actionezi in cazuri de urgenta.
Eu zic sa nu actionezi din primul instict.Iar daca nu se poate, folositi protectia.Si nu uita sa mergi la ginecolog, imediat dupa inceperea vietii sexuale.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Yolo! faceti sex, daca asta simti si esti pregatita altceva nu mai conteaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa facem asa, mai asteapta un pic, sa nu-ti para rau ca i-ai daruit virginitatea cui nu trebuia.

Nu-ti pune in cap o zi anume, mai asteapta, ai spui ca nu esti pregatita, ceea ce se si vede din forma in care ai "tapetat" povestea.