| AsYou a întrebat:

as avea nevoie de niste sfaturi si m`am gandit sa va cer ajutorul...Haideti sa va spun cum vine treaba...

Totul a inceput acum un an cand m`am combinat cu un baiat, a fost frumos am vorbit mereu nu exista zi in care sa nu ne vobrbim eu incepusem sa am sentimente puternice pentru el, eram geloasa la cel mai mic lucru care il facea nu voiam sa il pierd...dar acum 2 saptamani am cunoscut un alt baiat care se chinuie de mult sa fie cu mine,primul iubit stia ca se intampla ceva asa ca ma presa intruna iar eu cand nu am mai avut putere am cedat in bratele celuilalt combinandu`ma cu el cu scuza ca am avut ganduriile incurcate, dar nu imi era frica credeam ca pot renunta oricand la celalalt dar m`am inselat acum cei doi se cearta pentru minte intruna nu vreau sa pierd pe niciunu il iubesc pe primul iar de al doilea sunt atasata tare dar nu ma pot desparti, amandoi vor un lucru sa fie cu mine...eu nu stiu ce sa aleg al doilea ma face foarte fericita iar de primul nu pot uita il urmaresc sa vad ce face mereu, pur si simplu i vreau amandoi iar asta e imposibil.

Acum nu stiu ce sa fac asa ca vreau sa imi da`ti niste sfaturi va rog, dau funda care e cel mai aproape puppy dog eyes

16 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Pune-ti gandurile in ordine. Doar tu iti poti raspunde! Insa eu zic ca cel de-al doilea merita o sansa. Nu mai fi asa geloasa!

| AsYou explică (pentru iubesc):

Nu ma lasa niciunul sa imi pun ganduriile in ordine sunt trasa din ogramada de parti multi imi zic ca e mai bine cu al doilea dar ceilalti spun ca ar trebui sa ma impac cu primul.Eu nu stiu cum sa reactionez.

| iubesc a răspuns (pentru AsYou):

Pai eu zic ca ai mai multe motive sa fii cu cel care te face fericita daca zici ca celalalt te presa si nu il poti urmari.

| AsYou explică (pentru iubesc):

Cand eram cu el ma presa ca ma va pierde si i era frica, dupa ce m`a pierdut a incercat de multe ori sa ma recupereze dar celalalt nici el nu se da batut...as vrea sa raman cu al doilea sa i dau o sansa dar nu vreau sa il pierd nici pe primul ma iubeste mult s`a taiat pe maini numai ca sa ma impac cu el crying numai vreau sa i fac rau si nu stiu cum sa il impac fara sa ma despar de cel de al doilea sad

| iubesc a răspuns (pentru AsYou):

Inca un motiv sa il lasi..cum sa se taie? Asta inseamna ca nu gandeste, crede ca orice capriciu face va rezolva ceva? Mai bine ar fi sa le zici la amandoi ca vrei o perioada sa te gandesti la viitorul tau, cu cine vrei sa ramai. Tu hotarasti, gandeste-te la fiecare in parte atat la calitati si la defecte.

| AsYou explică (pentru iubesc):

Nu e asa usor sad vreau doar sa rezolv cumva sa i impac pe amandoi...am sa i supun la niste teste si cel care va trece va ramane cu mine sad dar cel care pierde imi va ramane prieten bun pentru ca nu vreau sa il pierd big grin

| iubesc a răspuns (pentru AsYou):

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh.o sa fie cea mai grea alegere din viata ta, de pana acum (cred).
Ia o foita si scrie pe ea numele lor, in 2 coloane.
In coloana iubitului tau, scrie tot ce simti cand esti cu el : daca te face fericita, daca il iubesti, ce simti cand il vezi ..TOT CE SIMTI legat de el! La fel fa si in coloana celui de-al doilea tip.
Apoi, analizeaza-le.
Mediteaza, gandeste-te ce ti-ai dori cu adevarat.
Pe primul il iubesti, pe al doilea il placi.Nah,e o diferenta destul de mare, nu crezi?
Orice alegere vei lua, trebuie sa fii constienta ca vei suferi!

O zi frumoasa sa ai si ai grija ce decizi! Sa nu regreti pe urma happy

| AsYou explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce sa fac, sufar si acum mult cand il vad suparat pe primul dar la fel cand il vad pe al doilea...Amandoi nu se lasa batuti...Gasesc mari diferente inima i vrea pe amandoi nu o inteleg deloc, m`am bazat mereu pe logica si rationament iar acum cand trebuie sa aleg dintre creier si inima nu pot face nimic.

| Clodmod a răspuns:

happy sunt in aceeasi situatie ca tine. Eu zic sa renunti la primul, deoarece te atrage pentru ca iti spune vorbe dulci. Mi s-a intamplat, vorbeam cu un baiat care nici macar nu avea poza de profil, si eram oarecum atrasa pentru ca imi placea cum vorbea.
Daca al doilea te face fericita, inseamna ca el e "alesul" happy. Si iti mai dau un truc: imagineaza-ti ca l-ai ales pe primul, apoi vezi daca iti pare rau. Daca iti pare rau, inseamna ca trebuia sa il alegi pe al doilea. Acum imagineaza-ti ca l-ai ales pe al doilea, daca iti pare rau, inseamna ca trebuie sa il alegi pe primul, dar ti-am mai spus, primul este doar o atractie, in plus, daca al doilea tot incerca sa fiti impreuna, inseamna ca te iubeste mult. happy Succes! Sper ca te-am ajutat big grin.

| AsYou explică (pentru Clodmod):

Nu pot renunta la primul nu ma lasa ceva din mine sa o fac, al doilea ma face fericita dar dispare cand il vad pe primul, imi place sa il vad gelos pentru ca asta imi dovedeste ca el chiar ma iubeste...cel de al doilea i e frica ca ma va pierde iar eu nu stiu cum sa il impac sad m`a acceptat asa cum sunt stiind ca va avea riscuri si ca eu il iubesc pe primul, incearca foarte mult sa ma faca fericita puppy dog eyes

| siminafive5 a răspuns:

Este o vorba : Daca se intampla sa iubesti doi baieti in acelasi timp, alege-l pe al doilea, pentru ca daca l-ai fi iubit cu adevarat pe primul nu ar fi existat al doilea happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru siminafive5):

Cam #Daa.winking

| AsYou explică (pentru siminafive5):

Chiar il iubesc pe primul si tot din cauza lui am ajuns in situatia asta dar el nu isi da seama, m`a presat tot timpul spunandu`mi ca ma va pierde iar mereu gaseam alinare la cel de al doilea si cand mi-a cerut sa incercam am vrut si ma face fericita dar cand vorbesc cu primul ma face sa izbucnesc in plans si nu imi place sa stau departe de el...Am incercat sa i pastrez pe amandoi aproape de mine dar nu am reusit, primul ma cunoaste perfect si stie de ce sunt in stare...am ajuns sa il plac pe al doilea din cauza ca primul mi-a dat drumu sad

| JustMe16 a răspuns:

Pai aici avem mai multe situatii laughing :

Situatia 1 : Ii supui pe amandoi la cateva teste, sa vezi caruia ii pasa cu adevarat, iar cel care trece cu brio, ramane cu tine.
Situatia 2 : Ii iei frumusel pe amandoi si purtati o discutie toti 3, fara certuri, batai, si le spui foarte simplu ca tii la amandoi ( bine,asta implica si riscul ca amandoi sa iti spuna "pa", daca aud asta ). de aici ei ar trebui sa decida, dar, cum am mai spus, fara certuri sau batai.
Situatia 3 : Ramai cu amandoi big grin
Situatia 4 : Gaseste un al 3-lea laughing.

Sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu. big grin Succes!

| AsYou explică (pentru JustMe16):

In prima situatie voi incerca, pe a doua am incercat-o si nu a renuntat niciunul se tachineaza unul pe altu cu cele mai mici lucruri, a 3 cred ca e imposibila iar ultima va face decat sa incurc mai mult situatia sad