| marinela92 a întrebat:

Buna TPU as avea o intrebare eu o sa ma mut pe semestrul 2 la o alta clasa si nu stiu cum o sa ma integrez acolo. Problema mea cea mare este ca acolo este baiatul de care mie mi-a placut si intre noi exista atractie fizica...si mai mereu ne tachinam facandu-ne gelosi cand ne vedem unu pe altul. El spune ca nu ma suporta, si nu stiu cum o sa reactioneze cand o sa ma vada acolo. Stiu ca voi fi o surpriza pentru el. Vara lui imi spune sa nu imi fac griji pentru ca daca o sa ma vada acolo o sa radieze de fericire la maximum, cu toate ca ma uraste... Totusi am fost colegi mai de mult.nu cred ca m-ar urai voi ce ziceti (p.s scriu de pe profilul verei mele. eu sunt intra 11-a si din sem 2 ma mut) dau funda :*! si cum v-ati integra acolo help! sunt foarte stresata nici nu stiu cum o sa fac pentru ca e putin cam ciudat o sa vin in clasa aia de dimineata adica pe la 8 fara 20 si va dati seama ca o sa fie copii pe acolo si nu stiu cum sa fac cum sa ma aranjez chiar nu stiu ce sa fac desi as vrea sa vada ceea ce apierdut si ceea ce poate sa castige happy

1 răspuns:
| Molecula a răspuns:

In legatura cu integrarea, comporta-te normal, fii tu insati. Baga-te in vorba cu toti sa vada ca esti sociabila si sa nu incerci sa arati ca esti o alta persoana cu alt comportament ca nu o sa iti iese si o sa fii "luata peste picior". Si in legatura cu baiatul, nu ai de unde sa stii cum o sa reactioneze pana atunci. Daca o sa te imprietenesti cu colegii, el nu are ce sa iti faca daca nu te suporta. Bafta