| Inna30 a întrebat:

As vrea sa va cer ajutorul cu un lucru putin jenant! De aproximativ 2 saptamani ma simt atrasa de un baiat de la o alta clasa.Ideea este ca nu ne cunoasteam de mult timp asa ca nu prea vorbim si nu avem prieteni in comun. El este genul de baiat de treaba care se poarta frumos cu multa lume dar nu cred ca ar vrea sa fie cu mine.Intr-o excursie a incercat sa ma sarute dar eu m-am ferit[de obicei in excursii majoritatea baietilor pe care ii cunosc saruta fete din distractie]; sunt cam neincrezatoare deoarece nu m-am mai sarutat cu un baiat de 6 luni asa ca imi e cam frica in caz ca ma voi saruta cu el [poate nu o sa-i placa sau nu stiu chestii in genul asta]. Imi puteti da sfaturi! Multumesc anticipat:*

1 răspuns:
| Blondamea a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica de sarut pentru ca asta este o etapa a vietii tale si in plus daca te place dc nu stai cu el iar daca nu aveti prieteni comuni incerca sa fii uh prima lui prietena (inceraca sa te apropii de prietenii lui) si daca totul e ok si se adevereste faptul ac te place at stai cu el dar cat despre sarut asta nu e un lucru de acre trebuie sa te temi pentru ca e un instinc normal si firesc bafta