| Roxi_Roxana_1998 a întrebat:

Buna TPU as vrea si eu sa ma mai ajutati daca se poate cu un sfat,va rog frumos nu stiu ce decizie sa iau!
Uneori ma cert cu prietenul meu de ajung la despartire dar el nu poate sta fara mine caci peste cateva zile ma suna sa ne impacam, si uneori mie mi se ia sa tot sufar si sa plang atata de comportamenul lui dar il iubesc prea mult, acum iar ne.am cam certat si am ajuns la despartire si se tot roaga sa ne impacam si chiar daca nu isi schimba comportamentul eu tot il iubesc mult va rog ajutati.ma cu un sfat voi ce ziceti ce decizie sa iau sa ma impac iar cu el sau?

Răspuns Câştigător
| amalia025 a răspuns:

Daca il iubesti atat de mult nu incerca sa il schimbi. Desi nu e bine sa te lasi calcata in picioare de el. Sunt sigura ca la urmatoarea certa va veti despartii, el iar te va suna si tot asa. I-a o decizie: ori te impaci cu el doar cu conditia sa nu te mai faca sa suferi datorita comportamentului sau ori te desparti definitiv de el si incerci sa il uiti. Stiiu ca nu este usor sa uiti persoana iubita dar tipul vindeca toate ranila. Multa Bafta!

| Roxi_Roxana_1998 explică (pentru amalia025):

Multumesc frumos!

| amalia025 a răspuns (pentru Roxi_Roxana_1998):

Nu ai pentru ce.

5 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

La vârsta ta nu e bine să suferi, nici nu ai cum din asemenea caz...
Tocmai de aceea lasă-l în pace și nu-i mai răspunde.
Nu este bine...și cam atât.

| scooby98 a răspuns:

Nu incerca sa schimbi un baiat daca iubesti impacate cu el si vezi ce se intampla oricum toate relatiile au si certuri nu exista relatii fara certuri ar fi prea monotone si plictisitoare

| Roxi_Roxana_1998 explică (pentru scooby98):

Multumesc frumos de sfat!