| alex007000000000000 a întrebat:

Astazi as vrea sa va intreb despre o fata de la mine din clasa si nam inteles ceva, sa va spun ce::"eu am intebat-o daca ma place si ea a raspuns ca nu, dar eu am mai continuat din ce motiv nu ma place, ea a zis ca nu exista un motiv de ce nu ma place". Aici nu am inteles "ca nu exista nici un motiv de ce nu ma place " oare atunci ma place sau nu?(am 12 ani)

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Asa cum tie nu-ti plac toate fetele(colege, prietene, cunostinte), deoarece nu le consideri atractive, tot asa, exact la fel nici colega respectiva nu simte atractie cu privire la persoana ta. Pentru a se crea o prietenie, un cuplu nu este suficient ca doar unul sa vrea/doreasca acest lucru, trebuie in mod obligatoriu sa existe sentimente de atractie, dragoste sau iubire reciproca. Trebuie sa intelegi ca dragoste/iubire cu forta de-a sila, din obligatie, etc. nu se poate. Sa cresti mare.

| Miron_Ariana_1999 a răspuns:

Nu e sigura pe ea si sigur are o persoana pe care o place