| stefinhaaa a întrebat:

Cred ca iubirea mea pentru iubitul meu a devenit o obsesie.Simt ca am nevoie de el tot timpul,il caut,ii dau mesaje,il sun foarte des,il intreb unde este si cu cine, ii spun doar eu sa ne vedem, pur si simplu nu pot sa stau fara el.Nu pot sa ma gandesc ca cel mai bine ar fi se ne despartim, nu pot accepta asta.In schimb el e cam indiferent cu mine,daca il sunt des spune ca il stresez,imi raspunde rece si pana el mi a zis ca sunt obsedata de el, ca nu il iubesc. Daca nu il sun si nu ii dau mesaje incepe sa se gandeasca la prostii gen"ai fost cu vreun baiat","cine stie pe unde ai umblat de nu mai sunat" si tot felul.El nu ma prea suna si cauta, decat cand pleaca si cand ajunge acasa chiar daca sta cu orele unde sta.Eu nu il mai inteleg,nu stiu cum sa ma mai comport,il iubesc foarte mult si nu vreau sa ne despartim,imi place cand suntem unul langa altul, ne simtim amandoi bine.Ce sa fac, cum sa ma comport sa nu mai fiu asa si sa fie bine pentru amandoi?

7 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Tot ce zici tu acolo e gelozie pura insa sa fi atenta ca dupa poti ajunge intr-adevar la "obsesie" si nu ar fi deloc bine nici pentru tine nici pentru el. Putin mai multa incredere va rezolva problema voastra!

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Da,esti extrem de geloasa! Si nu e deloc bine!
Incearca sa te controlezi!
E indiferent pentru ca tu il cauti non-stop, si apoi.el ce sa mai faca?
Pe de alta parte se simte mult prea controlat.
Si se pare ca nici el nu prea stie ce vrea. ''de ce ma suni asa des?'' apoi ''de ce nu ma suni?''
Hmm.s-a obisnuit asa, sa-l suni non-stop si i se pare ciudat cand nu o mai faci.
Comporta-te normal. fii draguta cu el. Nu-i face crize de gelozie. Nu-i mai pune atatea intrebari, invata-l sa-si spun singur unde a fost si ce-a facut.
Bafta!

| yo547 a răspuns:

Nu iti fa griji degeaba tu esti doar un pic geloasa, trebuie sa il intelegi si pe el un pic, ca doar este barbat asa sunt barbatii..Pricepi,cred ca te-am ajutat primesc fundita?

| shadow72 a răspuns (pentru yo547):

Si dupa poza de la avatar tu esti un barbat nu?

| yo547 a răspuns:

Da,da sunt barbat...

| Aayan a răspuns:

Buna.
In primul rand, sa stii ca e de apeciat ca recunosti ca esti obsedata de el. E un pas important. In fine.
In al 2-lea rand, de o obsesie nu poti sa scapi peste noapte. Aceasta "evadare" necesita timp.
Cum sa te comporti?! Sa incerci sa nu ii mai trimiti mesaje cu carul, sa nu.l mai contactezi atat de mult. Stiu ca e greu, insa daca doresti sa continue relatia intr-un sens bun, trebuie sa renunti la cateva chestii.
Iar cat despre persoana lui, cred ca nici el nu stie ce vrea. Din ce ne-ai spus ca ba nu te cauta, ba ca iti arunca chestii gen : " ai fost cu altu ", nu pare a fi o persoana intocmai hotarata. In fine.
In ultimul rand, trebuie sa sa incetezi cu mesajele si cautatul atat de des. Ocupa-ti timpul cu ceva. :*
Sper ca te-am ajutat. >:d< Mult succes!

| DienutzaMamarutza a răspuns:

Asa e dupa orice despartire...