| AndreeaRoxanaBZ a întrebat:

Sunt cu iubitul meu de 2 ani si 3 luni,dar de la o vreme numai eu trag de relatia asta.El este un baiat foarte orgolios.
Imi fac griji pentru ca de mai bine de 5 luni relatia noastra s-a racit practic. Probabil a intervenit monotonia(las la apreciearea voastra, as dori si sfaturi ) ori nu stiu. Se poarta cu mine ca o simpla amica! Ii dau mesaje, imi raspunde la ele foarte sec, exemplu: nu stiu, da, probabil, ok. La telefon cand il mai sun , nu`mi raspunde , si`mi spune dupa ca se juca ( sta mai tot timpul in calculator, ce este adevarat,asa`si omoara el timpul) romantic nu este, nici pupicuri simple sau un "te iubesc" nu-mi mai spune.Cand ne vedem in schimb e ok, vorbim normal, ne tinem de mana, in brate, e foarte ok. Dar cand ne despartim fiecare la casa lui e jalnic! Totul sec, mesaje numai eu trag, de vorbit la fel .

Ma mai iubeste?
Mentionez ca am incercat de N ori sa vorbesc cu el,si raspunul lui a fost mereu acelasi " Asta sunt eu. Nu pot sa ma schimb.", ba chiar se mai si enerva ca spune ca-l stresez pe tema asta.
Ce sa fac? Cum sa ma comport cu el? Mai are rost?

12 răspunsuri:
| candora a răspuns:

Sunt moarta si eu tot din aceeasi cauza. Tocmai m-am certat groaznic cu iubitul meu tot din acest motiv. Avem si noi 2 ani, si la fel nu-mi raspunde, nu prea vorbim cind sintem despartiti, gaseste diferite scuze, cind sintem impreuna zici ca toata luma e a noastra! Acum discutia de ineseara s-a terminat cu despartire crying nu stiu ce s fac, imi vine sa ma ingrop, dupa 2 ani... poate soarta ne va uni din nou...
oricum, mi-ar face placere sa tinem legatura, daca tot sintem cam in aceesi situatie

| VadTot a răspuns (pentru candora):

Hei Buna scuza ma ca intr u si eu in discutie dar nu inteleg de ce suferi asa de rau? Chiar merita? Acum ce vrei sa faci sa te arunci de la balcon? Ce nu mai sunt baieti pe lumea asta? Data viitoare cel mai bine este sa nu mai pui atit de mult suflet? Cati ani ai? offf offde parca lumea s-a oprit pe loc!

| candora a răspuns (pentru VadTot):

Mai sint, dar nu toti ma iubesc in asa fel si nu pe toti ii iubesc eu. M-a sunat acum pina am raspuns si mi-a spus ca nu ma va lasa singura happy

| Marius2011 a răspuns:

Acuma. depinde si de tine.te-ai gandit ca poate si u trebuie sa fi mai spontana ca sa zic asa.fa chesti BUNE la care el sa nu se astepte.Asa cat despre el. posibil sa se fi plictisit.se mai intampla si la cum imi zici ca sta pe pc. E OBSEDAT DE JOCURI? ca daca e obsedat fal sa iese afara si o sa se dezvete de obiceiu asta. oricum daca zici ca de 5 luni numa tu tragi de relatie, pana la urma o sa creada ca esti toata in limba dupa el si o sa profite vb serios cu el scurt si la obiect nu pe ocolite gen " iubi... sti ce ai patit sau nu stiu, zi direct ca v-ati racit dc ca nu cred ca o sa iti mai zica ca asa e el, un om nu se schimba brusc sa stii

| VadTot a răspuns:

Hello buna dimineata! Sincer mi ar placea foarte mult sa cunosc o fata care sa ma iubeasca cum iubesti tu pe prietenul tau si colac peste pupaza nici nu merita macar unul la suta! Deci cel mai bine Crede ma nu te mai chinui atit! Ce vrei sa te mariti cu el s au cce? asa vrei sa ti traiesti toata viata ce naiba? Cu unul care nici nu stie sa ti ia o floare?@@@Cind ti a cumparat ultima oare o floare? S au macar stie care sunt florile tale preferate? Sunt sigur ca nu! Dupa atatea lucruri urite pe care le ai spus ca se intampla in relatia voastra mai poti intreba macar daca te iubeste? S au ce sa faci? s au cum sa te comporti? Dar mai ales Daca mai are rost?~! Stii sincer sa fiu cu greu am citit tot ce ai scris! Inca odata iti spun Cu greu am Citit Tot Ce ai Scris! sincer Este pe bune ceea ce spui? apropo cati ani ai? Si inca ceva tu de ce nu esti atit de rece precum el? De fapt Relatia voastra pe ce se bazeasa? scuza ma ca sunt atit de dur cu tine dar cati ani ai? Si in incheiere iti mai spun inca odata ceva Mult mi as dori sa cunosc o fata atia de sensibila si de finuta draguta iubitoare si prea buna precum esti tu! Sa ai grija de tine Si sper sa Faci alegerea potrivita sa ti fie tie bine si sa fi Fericita dar mai ales iubita! Meriti din plin! sa ai grija de tine!

| AndreeaRoxanaBZ explică (pentru VadTot):

Multumesc. Asta e firea lui oricum, ne-am despartit acum ceva timp, dar tot la mine a venit. Am 17 ani.Multumesc pentru sfaturi!

| VadTot a răspuns (pentru AndreeaRoxanaBZ):

Ok si iti Garantez ca si scuza ma ca sunt atit de dur cu tine dar daca te a facut odata sa suferi nu i va fi deloc greu sa te mai faca si a doua oara si a treia oara! smd@Multi inaintee@@ ca mi ai spus ca ai 17 ani o varsta la care ar trebui sa fi foarte fericita si fara prea multe griji o viata frumoasa si.in fine...

| enmaai a răspuns:

:-J Las`o balta.si eu am patit asa. nu te mai consuma deoarece ori nu mai tine la tine ori a aparut o,, noua dragoste``... daca spui ca atunci cand iesiti in oras se comporta bine. du-te cu el undeva la iarba pe o banca. aseazate in fata lui si spune-i uitandu-te in ochii lui si incearca sa iti dea la crimile si spune-i: te rog de ce te comporti asa si enumeri cateva idei sau faze, spune-i ca: la inceputt erai altfel imi arata-i ca ma iubesti acum nu stiu ce sa cred ma intorci ca pe o papusa si eu nu sunt asa, m-am saturat sa traiesc asa intr-o minciuna spune-mi daca ma mai ubesti sau nu! pentru ca eu.da te iubesc. si cum termini de spus strangel in brate si incepe sa plangi daca nu iti raspunde, zii ca\: inseamna ca Nu Ma Mai Iubesti air daca va tacea sarutal spune-i ca iti pare rau si pleaca iar daca zice sigur ca, te iubesc sarutal si spune-i sa incerce sa se schimbe! Sa imi povestesti ce s-a intamplat:* te rooooog sami lasi mesajbig hug eu asa am facut si funciioneazabig grin succes

| raluk27 a răspuns:

Cand am citit parca m-am recunoscut. Am trecut si eu fix prin aceeasi chestie. Din pacate nu prea poti sa faci mare lucru. Ai vorbit cu el, stie ca te deranjeaza si totusi continua. Asa ca, nu face nimic. Lasa-l in pace o perioada, chiar incearca sa fii putin mai distanta. Daca vrea sa va vedeti da-te ocupata. Vezi cum reactioneaza. Daca ii pasa, o sa incerce sa poarte o discutie, sau macar sa redevina cum a fost. Daca nu, asta e. N-ai pierdut nimic. Din contra, o sa ai satisfactia ca nu te-ai umilit inainte ca el sa-ti spuna ca vrea sa va despartiti. Pt ca aceasta atitudine din partea lui tot acolo o sa conduca.

| Camelisa a răspuns:

Uaii,cunosc comporatamentul, ai grija.deja dupa 2 ani si... tipul pare ca s.a cam plictisit! eu inteleg ca il iubesti,dar incearca sa iti schimbi comportamentul fata de el,incearca sa fi mai rece, trebuie sa vada o schimbare si din partea ta. Daca nu v.a face asta, si v.a lasa tot...inseamna ca(cum spuneam mai sus) s.a plictisit sau, a intervenit o alta persoana.

| giulian9 a răspuns:

Posibil sa fi aparut a 3 a persoana ...incearca si da`i liber.si daca revine la tine. ramai cu el.

| AndreeaRoxanaBZ explică (pentru giulian9):

Ne-am despartit, si tot la mine s a intors. Deci nu cred ca-i asta.