| anonimusss95 a întrebat:

Buna TPU big grin. O prietena de-a mea, a avut primul contact sexual acu-s cateva zile si mi-a povestit ca nu a prea durut-o aproape deloc si ca sange nu i-a curs nici macar un strop. Care este explicatia? Se poate ca inca sa fie virgina? Sau ce s-a intamplat? Sunt si eu foarte curioasa. Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU mai este virgină!

Dacă NU a durut-o aproape deloc, s-a datorat faptului că a fost foarte excitată ( deci, a avut un preludiu corespunzător ) şi, probabil că, nici himenul NU a fost foarte gros/rigid.

Chiar dacă nu i-a curs sânge, asta nu însemnă că himenul nu s-a rupt ( parţial sau total ).

Cam 20 % dintre fete NU sângerează DELOC la deflorare - deci, este o chestie destul de "normală".

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu mai este virgina daca a avut loc contactul sexual, sange nu la toate fetele curge

| Keith a răspuns:

Sunt rare fetele carora nu le curge sange dupa primul contact sexual dar exista, si nu a durut-o pentru ca era excitata, se simtea bine in timpul actului sexual si depinde si de baiatul care a abordat-o.

| DiazAndreea a răspuns:

Sau se poate sa mintahappy
depinde si de organism, cat de elastic ese acel himen, depinde de experienta baiatului. dar nu cred ca se poate sa nu curga macar o picatura de sange sau sa doara un pic.

| Azµre a răspuns (pentru DiazAndreea):

Atâta timp cât femeia este excitată, v-a simți doar o înțepătură nimic mai mult, depinde și de tipul himenului, de lubrifiere și așa mai departe.

| Stavros a răspuns:

Păi dacă eşti curioasă, te rezolvă băiatu laughing

| Gabitsse a răspuns:

Pai sunt fete care le curg sange si altora care nu le curg depinde de organism..si daca a avut un act sexual in care in mare parte s.au simtit aman2 bine virgina nu mai e happy