| keytleen a întrebat:

Daca esti virgina si vrei sa faci dragoste pentru prima oara,iti curge sange, te doar.Ce se intampla?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În marea majoritate a cazurilor, ruptura himenului aduce o pierdere de sânge, doare (fiind suportabil dacă ai un partener care să fie priceput, tandru, preludiu, o atmosferă relaxantă, etc.).
Nu te grăbi să faci pasul cu primul sosit.
Pa, pa.

| Criiistinutsa a răspuns:

Din cate am citit, difera de la fata la fatabig grin

| ionyionelutza a răspuns:

Depinde de partener daca acesta este atent si tandru durerea este suportabila, cat despre sange la marea majoritate a fetelor da curge dar nu te gandi ca o sa curga sange prea mult, doar cateva picaturi...

| Thesunraza a răspuns:

Depinde de organismul fiecarei fete si bineinteles de cat de atent este partenerul tau cu tine. Te doare la inceput, nu pot sa te mint ca nu, dar cu partenerul potrivit totul o sa fie ok. Depinde si de tine sa fii pregatita pentru pasul asta si relaxata tongue Bafta!