| GinginsHan a întrebat:

Buna TPU. Deci trec acum a 12-a si nu prea am reusit sa imi fac vreo relatie serioasa pana acum si asta ma nelinisteste teribil. Desi am varsta si necesara si suficienta pentru orice act sexual eu nu pentru asta vreau sa imi fac o prietena. Pur si simplu am nevoie de afectiune (ca si baiat) si o imbratisare, un sarut sau o tinere de mana din cand in cand m-ar ajuta, mai ales de la persoana pe care o idragesc. Pe internet si cand vorbesc cu alti colegii toti sunt de parere ca e penibil ce vreau, ca eu ar trebui sa ma axez pe "inscris" si nu pe chestii din astea. Eu asa timid nu sunt de fel si nici urat, adica multe fete pe net imi dadeau mesaj sa iesim si asa dar eu le refuzam pentru ca erau ori prea mici ori voiau o relatie la misto. Nu stiu unde si cum sa gasesc o fata care nu se gandeste momentan la prostii. Poate are suna penibil pentru unii ca sunt baiat si caut chestiile astea dar la finalul unei zile grele parca mai bine primesti o imbratisare de la o fata si discutati si chiar va placeti unul pentru celalalt decat sa faci sex si sa pui la story pe Instagram un selfie????????‍♂️ Astept niste idei si rapsunsuri cu privire la ce sa fac la liceu si asa pe langa cum sa imi fac si eu o iubita normala la locul ei. Dau funda dau ce vreti

17 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Focuseaza-te sa termini cu bine liceul sa ajungi la o facultate buna daca se poate si la stat nu la privat si pe urma au sa vina si fetele.
Nu ai pierdut nimic ai toata viata inainte.

| AndresDarie2000 a răspuns (pentru aditimus):

Așa am tot zis și eu și ''sperat'' că după ce iau BAC-ul o să vină fetele, după când o să fac facultate și nimic n-am găsit cum trebuie... (nu doar că nu găsesc fete cum trebuie, mai e și chestia că nu găsesc deloc fie bună sau rea - mai rău de atât nu poate fi laughing ). Acum am terminat facultatea și am intrat la master și tot n-am găsit... laughing Nu merge chestia asta pe care ai spus-o @aditimus!

| aditimus a răspuns (pentru AndresDarie2000):

Te-ai rugat sa apara sau doar ai iesit din casa la agatat?
Rugaciunea este calea!

| AndresDarie2000 a răspuns (pentru aditimus):

Da, m-am rugat și atunci, mă rog și acum. Nu neapărat mergeam la "agățat", mergeam în locuri unde sunt mulți oameni, unde merg tinerii și se distrează (parc, zone de agrement, etc.) și încercăm să flirtezi cu câte o fată. Le "încercam" să văd care sunt inteligente și dacă merită să am o relație cu ele. Și după ce m-am rugat mai multe zile, a apărut o fată în viață de care îmi pare rău că am întâlnit-o laughing Acum să vedem ce se nimerește de data asta laughing

| GinginsHan explică (pentru aditimus):

Dau la automatica. Acolo intra o fata la 5 baieti. Dupa ce ca e competitie pe locuri e competitie si pe fete…

| GinginsHan explică (pentru AndresDarie2000):

Ma sperii (((

| AndresDarie2000 a răspuns (pentru GinginsHan):

Cu ce anume?

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca ti-ai ales momentul cel mai nepotrivit din viata sa te plangi de ceva ce nu este important ACUM!

Acum ai nevoie sa te focusezi pe carte 100% fiindca ai examenul vietii in doar 10 luni. Acolo trebuie depus tot efortul, fiecare minut conteaza pentru invatat, recapitulat, exersat si tocit, ca de fete vei avea tot timpul din lume, DUPA ce termini liceul si iei BAC-ul.

| GinginsHan explică (pentru Violleta2022):

Ziceam si eu asalaughing Vedem noi in vara viitoare dupa bac ce gasim pe la festival la neversea untold si alea))

| AndresDarie2000 a răspuns (pentru GinginsHan):

Acolo găsești numai drogați și drogate laughing

| AndresDarie2000 a răspuns:

Dacă tu îți faci probleme la vârsta ta, eu la 22 de ani ce să mai zic?! laughing
Așa voiam și eu relație serioasă și uite că nu am avut... Nu mai merge în ziua de azi ''relație serioasă''. Și dacă dai de o fată cuminte, serioasă tot la Bad Boys se duce, așa că. e caz pierdut pentru noi ăștia de ''modă veche''! Aș vrea o fată cu care să petrec timpul, să ies la suc și poate mai apoi să am o relație frumoasă cu ea, nu găsesc nici cum... Asta-i viața. Probabil o să vină fata de care îți dorești când te aștepți mai puțin (așa a fost la mine - că nu a fost fata respectivă cum trebuie, e partea a 2 a laughing ). Încearcă să lucrezi la personalitatea, să faci sport, să faci un hobby, orice ce-ți place, așa poate o să ai succes cu fetele.

Baftă la găsit fete așa cum îți dorești! happy

| GinginsHan explică (pentru AndresDarie2000):

Mersi mult, mi-a placut comentariul tau. Asa ma enerveaza cand vad fete finute si la locul lor ca umbla cu toate maimutele si gorilele in loc sa iasa cu mine… asta e viata, una si una tot o sa gasesc?

| AndresDarie2000 a răspuns (pentru GinginsHan):

Nu ai pentru ce! Oricând ai nevoie de voi ajuta happy. O să găsești probabil o fată până la urmă - ori pe placul tău sau nu - sau mai este probabilitatea să nu găsești deloc (se întâmplă mai rar, dar se întâmplă totuși). Dar sperăm că vei găsi ceva bun

| AndresDarie2000 a răspuns:

P.S. Decât să ai o relație aiurea, mai bine rămâi singur! (din propria experiență)
Și mai este o chestie la mine pe care o pățesc - cu străinele mă înțeleg foarte bine, cu româncele nu! laughing Au și altă educație străinii, una bună (majoritatea).

| yhua a răspuns:

Ești pedepsit de soartă nai nici părinți iubitori nici prieteni adevărați că altfel nu spuneai de astea la vârsta ta

| GinginsHan explică (pentru yhua):

Pai, ca sa fiu sincer nu sunt genul care sta sa vorbeasca de probleme din casa dar parintii mei nu prea se iubesc intre ei chiar daca mie imi arata o oarecare afectiune. Ideea e ca nu am avut un model in ceea ce priveste o relatie sanatoasa si pe langa toate astea am descoperit laba la 9 ani si de atunci nu am mai lasat o. Desi am fost inconjurat numai de certuri(familie) sau iubire trucata (filme xxx), eu tot imi doresc o iubita la locul ei care sa fie de asemenea si cea mai buna prietena a mea(((

| AndresDarie2000 a răspuns (pentru GinginsHan):

Bine... Și eu știu prostii de mic (tot așa de pe la 8-9 ani) dar n-am avut probleme în familie sau ceva de genul. Părinții mei nu s-au ferit niciodată să "spună lucrurilor pe nume" chiar dacă eram la o vârstă foarte fragedă. Maică-mea nu m-a "prostit" că "m-a adus barza", ci mi-a zis că au făcut "dragoste" și așa am apărut eu laughing E foarte bine să știm de la vârste fragede despre educația sexuală, eu unul n-am avut probleme când am crescut față de cei care, părinții lor îi învață târziu sau află singuri (și de acolo încep toată prostiile și nebuniile că nu au fost învățați cât mai devreme).