| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata de-o varsta cu mine. Nu o cunosc foarte bine,doar de cateva luni,stiu doar ca e super de treaba, imi place mult comportamentul ei,si cum arata, normal.
Ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa-i spun? Sa-i fac un cadou sa-si dea seama singura?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Singurul lucru pe care il poti face este o apropiere de ea prin toate mijloacele posibile pentru a-i atrage atentia asupra ta. In functie de cum va reactiona iti vei putea cladi strategia prin care sa-i demonstrezi calitatile tale si daca te accepta lanseaza invitatia unei plimbari in doi. Succes.

| SkyPilot a răspuns:

Daca ii spui, vei primi textul cu amicul si te trezesti in friends zone.
Incearca mai intai cu priviri, apoi cu zambete, apoi cu saluturi, apoi intri in vorba si ii faci complimente, apoi o invite si ii oferi un trandafir rosu. Ia-o usor. Daca procsul se impotmoleste undeva, fata nu e interesata de tine.

| kar1GaNNN a răspuns:

Sa te dai pe langa ea. Fa-o sa se simta bine in compania ta. Scoate-o la un film si plateste tu biletele, cumpara-i flori, scrie un cantec pentru ea sau scoate-o la o plimbare intr-un cadru romantic. Incearca sa o cunosti mai bine, sa aflii ceea ce ii place pentru a putea avea lucruri in comun despre care sa discutati si pe care sa le faceti impreuna. Ai grija sa nu devi prea insistent, daca sunt lucruri despre care ei nu ii face placere sau considera ca nu este momentul sa discutati. Cunoaste-o treptat pentru a lasa loc misterului si pentru a o face sa para cea mai deosebita fata. Depinde si de personalitatea ta, fi sociabil cu ea.