| AnneMarie107 a întrebat:

La multi ani!:* Am nevoie de un sfat, in ceea ce priveste un baiat. Eu sunt clasa a 9a, el a 11a. Dupa prima saptamana in care ne-am cunoscut, a vrut ca avem o relatie de proba,apoi din senin, s-a terminat. In schimb in ultimele 2 luni am ramas buni prieteni, el spunand ca vrea ceva mai mult. Vroia sa fim prieteni cu beneficii ( si aici se referea la sex), i-am zis ca nu o voi face, si nu s-a suparat. Dar in ultimele doua saptamani,am iesit afara, m-a sarutat,am iesit doar noi doi si intr-o zi mi-a zis din senin ca ma roaga sa nu ma indragostesc de el. Acum vorbim mult, mai mult ca niciodata, dar el mi-a zis ca nu vrea o relatie iarna, si ca in primavara vrea sa-si marturiseasca dragostea fata de mine, apoi zice ca se va combina cu o tipa, dar nu va fi la fel de geniala ca mine.Nu mai stiu ce sa mai cred. Nu mai stiu ce sa fac. Va multumesc pentru ajutorul acordat, si imi cer scuze pentru timpul pierdut :* Un an nou fericit.

9 răspunsuri:
| CristinaElena96 a răspuns:

Nu te cunosc, dar cred ca esti destul de isteata de nu te-ai aventurat in patul lui.Intr-adevar i-ai trezit interesul dar probabil doar pentru altceva.Adevaratii prieteni nu trebuia sa ofere beneficii, eu zic sa nu-ti mai bati capul cu genul asta de baieti, mai bine cauti in alta parte pentru ca daca vei continuua probabil vei fi dezamagaita. Pune tu piciorul in prag si nu te lasa.Tot ce iti doresti in noul an!:*

| AnneMarie107 explică (pentru CristinaElena96):

Multumesc la fel:*

| CristinaElena96 a răspuns (pentru AnneMarie107):

Multumesc!:*

| IubesteEa a răspuns:

Deci eu zic aici ca te pacaleste,adica pe bune acum zice ca nu poate iarna,dar se va combina cu una? Mie mi se pare penibil baiatul, si daca te iubea era cu tine indiferent daca putea sau nuwinking.Eu zic sa ai mai multa grija cu baietii astia, crede-ma ca stiu si euwinking cum e cu acesti baieti, si iti urez un an mai bun.Tot ce trebuie sa faci este sa il uiti, findca sincer nu merita oricum el pierde nu tu :d

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

El vrea doar sa faca sex cu tine, atat.
Ai facut bine ca l-ai refuzat. Daca te-ar fi placut cu adevarat ar fi stat cu tine.Aa, si apropo, scuza cu iarna mi se pare cea mai penibila scuza pe care ar fi putut gasit-o. laughing Incearca sa fi mai inabordabila cu el.Incepe si tu sa il ignori,spune-i ca nu vrei sa iti faci iluzii cu el,daca el nu te place, mai bine cauti pe altcineva. Fa-l gelos, poate asa o sa isi dea seama ca te va pierde daca nu actioneaza. Bafta, si nu te lasa manipulata de el!
Cine te iubeste, te iubeste asa cum esti, nu trebuie neaparat sa te culci cu el. Vezi ce faci! Puup si Un An Nou Fericit! :*

| NuMaContrazice a răspuns:

La multi ani!
Uite ce cred eu, el vrea sa faca sex cu tine si nu stie cum sa faca asta si de aceea incearca fel de fel de smecherii, tu nu trebuie sa-l crezi pentru ca daca te-ar fi placut cu adevarat ti-ar fi zis, ca nu cred ca il opreste iarna(asta e cea mai penibila scuza pe care am auzit-o in viata mea laughing) ). Deci eu cred ca ar trebui sa-l lasi pentru ca asta te-a vazut frumoasa si s-o trezit hormonii in el laughing

| AnneMarie107 explică (pentru NuMaContrazice):

Oooki. Mersi mult :*:*

| NuMaContrazice a răspuns (pentru AnneMarie107):

Npc :*

| Nelamuritul a răspuns:

La multi ani! Ii cam incurcata treaba, poate ar trebui sa-l pui sa aleaga tu sau nu stiu cine si sa nu mai stai cu el degeaba, parerea mea.