| seby1718 a întrebat:

O eventuala sarcina e insotita de dureri de burta specifice menstruatiei? Prietena mea este in a 4 a zi de intarziere a menstruatiei si simte dureri de 1 2 secunde din cand in cand rar, in rest nu are simptome. Amandoi suntem virgini si niciodata nu a existat penetrare sau atingerea directa intre organe deoarece mereu a avut lenjerie intima si am practicat petting. Credeti ca poate fi o sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Toate senzatiile de durere si de disconfort pe care le simte prietena ta in zona abdomenului inferior, chiar si daca au aparut cu o intarziere de cateva zile fata de data la care ar fi trebuit sa inceapa sangerarea menstruala conform calculelor, reprezinta simptome premenstruale, care anunta pornirea iminenta a menstruatiei in zilele imediat urmatoare. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Cum să existe o sarcină dacă nu sa întâmplat nimic?

| Catrice a răspuns (pentru Andreeush):

Prin aer, fato laughing
Era mai demult unu care zicea ca a făcut "nevoia" în dus și după aceea a fost și prietena lui și ca după aceea avea semne de sarcina.

| Anca32 a răspuns:

Eu am pățit la fel cu durerile de burta și întârzierea și la un test mi-a ieșit pozitiv. Dar dacă nu a existat contact sexual la ea clar ii va veni menstruatia