| GabrielaBi a întrebat:

Oare cum sa intelegem noi baietii?
Am 17 ani, majoritatea prietenelor mele au iubit si sint fericite.Eu in schimb nu, si nici nu am avut.Pretendenti au fost, dar nu stiu de ce nu a fost totusi iubire.Recunosc sint un pic alintata dar totusi.
Iarna trecuta am cunoscut un baiat, pe nume Radu, are 21 ani.S-a tinut din urma mea mult timp,a venit cu flori, ma suna, imi scria.Atunci eram indragostita in alt baiat, si el nu a avut nicidecum acces la inima mea.Mai tirziu am inteles ca baiatul in care eram indragostita era un idiot si am inteles ca trebuia sa ii dau o sansa lui Radu, dar era prea tirziu, el plecase peste hotare.Vara a venit acasa pe o luna. Iarasi aceiasi poveste. Unde ma vedea, ma lua in spinare si ma baga in masina si ma ducea acasa.Simteam o atractie pentru el, dar totusi il respingeam.Singura nu stiu de ce, poate pentru ca imi era frica, ma gindeam mereu ca vrea sa se foloseasca de mine.Il vedeam cu alte fete,curve cu tigara in mina, tocuri si fuste scurte, ceia ce eu nu iubesc. Puteam sa il vad la discoteca cu altele si tot in noaptea aia sa ma sune pe la 3 de noapte sa ies afara.Iar eu, clar ca nu ieseam.La sfirsitu verii iarasi a plecat peste hotare.
Nici un semn de viata din partea lui pina in ianuarie.Mi-a scris intro noapte ca ii este dor,si ca vrea sa vada daca la mine totul e bine.Mi-a scris ca ma iubeste si nu ma poate uita.Mi-a spus ca imbla cu alte fete deoarece eu niciodata nu m-am atirnat serios fata de el.Dar sentimentele lui pentru mine sint tot mai mari.M-a rugat sa-l astept ca degraba vine acasa si vrea sa ne clarificam.
L-am asteptat, sincer, l-am crezut.Si iata cu o saptamana in urma a venit acasa.Din prima zi m-a sunat.Era ora 12 noaptea si el ma chema afara. Nu am putut sa ies pentru ca era tirziu si stiam foarte bine ca parintii nu imi permiteau.I-am explicat si am sperat ca o sa ma inteleaga.A doua zi, nici un sunet, cu toate ca am asteptat.Luni,marti,miercuri,joi,vineri,ma uitam de una la telefon si nimic, nici un semn.Vineri am iesit la discoteca cu fetele.Ma intilnesc cu el, m-a intrebat ce fac, unde ma duc si mi-a spus sa il sun cind plec acasa.Totul a fost bine pina nu am vazut cum din masina lui au iesit 2 fete, Doamne, in ce hal erau...ma mir ca nu ii era rusine ca era cu ele.Scopul lui cu acele fete a fost clar, dar totusi m-a deranjat foarte mult.Am intrat in discoteca si s-a inceput cintecul A Great Big World, Christina Aguilera - Say Something.Era si el cu acele fete.M-a invitat pe mine la dans.In timp ce am dansat m-a intrebat daca sint suparata pe el, si i-am zis ca nu.Nu am niciun drept sa-i fac scandal, e liber. Odata ce s-a terminat cintecul am iesit din discoteca, si am fugit acasa.Nu suportam sa-l vad cu ele.Am decis ca e mai bine daca ma duc fara sa-l sun. Oricum ii era bine fara acele fetele.
Aseara am iesit la o plimbare cu o prietena,el a trecut cu masina pe linga mine,si in masina iarasi erau acele fete.
Sint foarte dezamagita,nu-mi pot lua gindul de la asta. Oare in tot acest timp m-a mintit? Recunosc,mult timp l-am respins,dar el e baiat mare deja,chiar nu intelege ca sint atrasa de el? Eu cred ca intelege,dar continua sa ma faca sa ma simt rau.
Mi-e dor de el,dar odata ce l-am vazut cu altele,din orgoliu nul sun,cu toate ca as vrea.
Oare de ce baietii pina la urma aleg distractia,curvele? Poate ca nu e bine ca sint prea cuminte, si nu aleg si eu fustele sexy si tigarile...
Spuneti-mi, poate eu nu inteleg ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva? Daca nu intelegi tu ceva? Pai tu nu intelegi nimic, o ciocanitoare intelege mai multe lucruri decat tine.

Si nu te apropia de el decat daca vrei sa suferi foarte mult, baiatul isi va bate joc de tine cum nici nu iti imaginezi.

11 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc dar la varsta lui baietii vor distractie NU relatii serioase, relatii serioase sunt pe toate gardurile este pacat sa iti nenorocesti tinerete reguland aceeasi gaura, NU, distractie distractie, distractie, betii, chefuri camin, cluburi, agatat, asta trebuie trait maxim, habar nu ai ce scurta e viata si ce frumoasa este studentia, inca esti copila, o sa ajungi si tu la facultate si vei urma acest stil de viata

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Porti tocuri? cit de inalte? mersi.

| RAY a răspuns:

Pentru ca voua va plac ecest gen de baieti, va plac badboys si pentru ca ei vad ca voua va plac acest gen de baieti se comporta astfel, un barbat nu merge la curve daca primeste destul sex acasa, un barbat nu merge la altele cand iubeste cu adevarat, dar e si greu in ziua de azi sa nu mergi mai ales daca si arati bine ca barbat peste tot e pornografie, peste tot vezi fete care se vand usor daca ai o masina etc

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Am sa-ti raspund scurt la ce ai itnrebat in primele randuri. Voua, femeilor, va place jocul misterului si dati niste semne pe care barbatii cateodata le iau in nume de rau. barbatii in schimb vor viziune clara, ar fi simplu daca v-ati lipi un biletel " sunt indragostita de tine, saruta-ma odata ". Baiatul a crezut ca nu esti interesata de el si si-a tras-o cu cine i-a dat atentie iar acum ca nu il ai esti atrasa de el, nu te deranjeaza doar ca umbla cu ceva nasoala, nu ma minti!

| Eduard196 a răspuns:

Pe tine te vrea cu sufletul tine minte asta! Ele sunt doar pentru cel din pantaloni laughing

| GabrielaBi explică (pentru Eduard196):

Rezulta deci din comportamentul lui ca pentru el cel din pantaloni e pe primul loc, si apoi sufletul?

| ALLiNNaMiRRaBella a răspuns:

Cum adică „curve cu țigara în mână"?
Ce are fumatul cu curvia?
Deci o fată care fumează este curvă?

Așa gândești?

| GabrielaBi explică (pentru ALLiNNaMiRRaBella):

Nu vad raspuns la intrebarea pe care am dat-o
Sint curve nu pentru ca fumeaza...sint alte motive.Si eu le cunosc pentru ca locuiesc nu departe de mine, si de fapt tot cartierul le cunosc, si mai trec pe la ele cind au nevoie.
Dar vrei sa spui ca fumatul e un lucru pozitiv pentru ele?

| TheLoneyOne a răspuns:

Esti o mare proasta, du-te si zii ca-l iubesti si gata

| GabrielaBi explică (pentru TheLoneyOne):

De ce sunt proasta?

| TheLoneyOne a răspuns:

Esti proasta pentru ca el te-a iubit si poate inca te iubeste si tu n-ai stiu sa profiti, mai ales ca si tu il iubesti, du-te si spune-i ce simti acum!