| GabrielaBi a întrebat:

Oare cum sa intelegem noi baietii?
Am 17 ani, majoritatea prietenelor mele au iubit si sint fericite.Eu in schimb nu, si nici nu am avut.Pretendenti au fost, dar nu stiu de ce nu a fost totusi iubire.Recunosc sint un pic alintata dar totusi.
Iarna trecuta am cunoscut un baiat, pe nume Radu, are 21 ani.S-a tinut din urma mea mult timp, a venit cu flori, ma suna, imi scria.Atunci eram indragostita in alt baiat, si el nu a avut nicidecum acces la inima mea.Mai tirziu am inteles ca baiatul in care eram indragostita era un idiot si am inteles ca trebuia sa ii dau o sansa lui Radu, dar era prea tirziu, el plecase peste hotare.Vara a venit acasa pe o luna. Iarasi aceiasi poveste. Unde ma vedea, ma lua in spinare si ma baga in masina si ma ducea acasa.Simteam o atractie pentru el, dar totusi il respingeam.Singura nu stiu de ce, poate pentru ca imi era frica, ma gindeam mereu ca vrea sa se foloseasca de mine.Il vedeam cu alte fete, cu tigara in mina, tocuri si fuste scurte, ceia ce eu nu iubesc. Puteam sa il vad la discoteca cu altele si tot in noaptea aia sa ma sune pe la 3 de noapte sa ies afara.Iar eu, clar ca nu ieseam.La sfirsitu verii iarasi a plecat peste hotare.
Nici un semn de viata din partea lui pina in ianuarie.Mi-a scris intro noapte ca ii este dor, si ca vrea sa vada daca la mine totul e bine.Mi-a scris ca ma iubeste si nu ma poate uita.Mi-a spus ca imbla cu alte fete deoarece eu niciodata nu m-am atirnat serios fata de el.Dar sentimentele lui pentru mine sint tot mai mari.M-a rugat sa-l astept ca degraba vine acasa si vrea sa ne clarificam.
L-am asteptat, sincer, l-am crezut.Si iata cu o saptamana in urma a venit acasa.Din prima zi m-a sunat.Era ora 12 noaptea si el ma chema afara. Nu am putut sa ies pentru ca era tirziu si stiam foarte bine ca parintii nu imi permiteau.I-am explicat si am sperat ca o sa ma inteleaga.A doua zi, nici un sunet, cu toate ca am asteptat.Luni,marti,miercuri,joi,vineri,ma uitam de una la telefon si nimic, nici un semn.Vineri am iesit la discoteca cu fetele.Ma intilnesc cu el, m-a intrebat ce fac, unde ma duc si mi-a spus sa il sun cind plec acasa.Totul a fost bine pina nu am vazut cum din masina lui au iesit 2 fete, Doamne, in ce hal erau...ma mir ca nu ii era rusine ca era cu ele.Scopul lui cu acele fete a fost clar, dar totusi m-a deranjat foarte mult.Am intrat in discoteca si s-a inceput cintecul A Great Big World, Christina Aguilera - Say Something.Era si el cu acele fete.M-a invitat pe mine la dans.In timp ce am dansat m-a intrebat daca sint suparata pe el, si i-am zis ca nu.Nu am niciun drept sa-i fac scandal, e liber. Odata ce s-a terminat cintecul am iesit din discoteca, si am fugit acasa.Nu suportam sa-l vad cu ele.Am decis ca e mai bine daca ma duc fara sa-l sun. Oricum ii era bine fara acele fetele.
Aseara am iesit la o plimbare cu o prietena,el a trecut cu masina pe linga mine,si in masina iarasi erau acele fete.
Sint foarte dezamagita,nu-mi pot lua gindul de la asta. Oare in tot acest timp m-a mintit? Recunosc,mult timp l-am respins,dar el e baiat mare deja,chiar nu intelege ca sint atrasa de el? Eu cred ca intelege,dar continua sa ma faca sa ma simt rau.
Mi-e dor de el,dar odata ce l-am vazut cu altele,din orgoliu nul sun,cu toate ca as vrea.
Oare de ce baietii pina la urma aleg distractia, fetele care se culca cu ei din prima? Poate ca nu e bine ca sint prea cuminte, si nu aleg si eu fustele sexy si tigarile...
Spuneti-mi, poate eu nu inteleg ceva?

Răspuns Câştigător
| EaSports a răspuns:

Draga Gabriela, vreau sa-ti spun ca asa momente sunt specifice fiecaruia dintre noi. Pot sa ma expun asupra cazului tau in felul urmator: faptul ca nu i-ai acordat atentie Lui Radu nu este temei pentru ca el sa mearga cu alte fete. Radu, la randul sau, probabil stia ca tu ai sentimente fata de un alt cavaler, dar el totusi insista. Reactia de respingere a ta nu-l facea pe el neincrezut sau trist, ci un simplu nu, adica pentru el acest cuvant este deja prezent in sange, cu certitudine nu esti prima care-i raspunde asa. Comportamentul lui Radu fata de sentimente pentru o fata este bun, fiindca daca vrea ceva el insista, dar este si rau, fiindca provoaca dureri altor persoane. Deci, stiind faptul ca tu ai iubit, el a dorit sa te desparta de el si sa fii cu el temporar, adica sa se foloseasca de tine. Ceea ce tine ca mereu era cu fete, voia sa te faca geloasa pe tine si voia sa te provoace ca sa mergi cu el, dar in primul rand sa te faca sa te gandesti de ce asa multe fete merg cu el, oare este asa de bun?! Un baiat indragostit nu ar proceda asa, daca vrea sa fie cu tine atunci insista, dar nu merge cu alte fete, plus la asta indragostitul poate nici sa nu insiste, dar vei observa ca vrea sa fie cu tine prin expresia fetei atunci cand te vei intalni cu el sau vei afla prin intermediul prietenilor lui. Ai procedat corect, asa este parerea mea. Ceilalti va rog nu comentati prosta ideea mea, toti suntem diferiti si gandim diferit. Ms

| GabrielaBi explică (pentru EaSports):

Deci,nu merita sa-i trimit vreun sms? nimic?

2 răspunsuri:
| Sideckik1 a răspuns:

Fii o fata care se respecta lasa discoteca si cautati un baiat calumea nu unu care sa aiba cate 2 fufe de 50 de bani in masina tigara in gura si cocolar. fii o fata care se respecta cauta un baiat special. crede-ma o sa gasesti dar daca o sa te uiti la bani frumusete si altele siincer o sa ai o viata groaznica cu un cocalar ca ala. stiu dragostea e oarba da invata din experiata altor fete ce baiati siau luat unde au ajuns si in ce hal. ai procedat perfet eu daca as fi in locul tau pentru un baiat ca ala nu dau nici 2 lei po sa fie justin bieber. faci cum vrei