| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Prietenul meu mi-a facut de cateva ori sex oral pana acum,mie mi se parea dezgustator, si nu voiam sa il las, iar el mereu spunea ca vrea sa ma faca pe mine sa ma simt bine.Am discutat cu el si i-am spus ca e urat si ca eu nu as vrea sa-i fac lui, iar el mi-a spus ca nu trebuie sa fie reciproc si ca nu mi-ar cere sa fac ceva ce nu-mi place.M-am simtit foarte rusinata in timpul actului, dar imi si placea foarte mult.Am tot incercat sa-l opresc, dar mereu imi spunea sa stau relaxata si ca ma iubeste foarte mult.Ar trebui sa ma simt prost? Sa imi fie rusine? Nu isi schimba parerea despre mine? Ar trebui sa-i fac si eu lui? Si acesta este un lucru facut din dragoste, sau e sex? (Sunt inca virgina -17 ani)

21 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Buna. Consider ca acest baiat chiar te iubeste si iti vrea binele si da cand te simti pregatita i-ai face si lui o placere cu un sex oral. Mult curaj, sa nu iti fie rusine pentru ca e un lucru facut din dragoste mai ales ca ti-a placut.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai de ce să te simţi "jenată" şi NU are de ce să-ţi fie ruşine!

Dacă lui îi PLACE să-ţi facă sex oral, atunci e OK.
E foarte bine pentru tine!

O poate face din dragoste sau chiar din plăcere.

Tu nu eşti obligată să-i faci sex oral.
Când te vei simţi "pregătită", după ce vei mai "lăsa" din prejudecăţi, o vei face singură, din proprie iniţiativă ( poate chiar de curiozitate )...

NU are de ce să-ţi schimbe părerea despre tine, stai liniştită.

Toate cele bune.

| relian a răspuns:

Este urit dar iti place la nebunie.Ma lasi cu chestiile astea.O chestier nu are cum sa fie dezgustatoare dar in acelasi timp sa iti si placa. Spune clar ca iti place sa ti se faca sex oral insa nu stii daca iti place si tie sa faci tu sex oral lui.Dar chestia asta nu se poate spune ca place ori nu decit dupa ce incerci.Probabil inainte sa ti se faca sex oral gindeai ca e ceva dezgustator ca nu e bine, insa cind ai primit ai vazut ca de fapt te simti nemaipomenit.Deci la fel poti incerca si tu sa-i faci lui si atunci vei vedea exact cum sta treaba si de abia dupa sa spui de iti place sau nu.Normal ar fi sa-i faci si tu lui asta daca il iubesti cum zici.Chestia este reciproca, fiecare trebuie sa faca pe alantu sa se simta bine si amindoi simtinduva bine veti descoperi ca placerea este mult mai mare.Dar chestiile astea le vei obs pe parcurs cind o sa prinzi ceva experienta.Deci nu trebuie sa te simti prost nici sa iti fie rusine ca nu are de ce. Iubitul tau face chestia aia cai place de placerea ta daca intelegi. Uneori cind simti ca partenerului ii place ceeea cei oferi te vei simti si tu bine, vei simti placerea lui.Deci eu asa zic sa incerci si tu si daca nu o sa-ti placa asta e nu mai faci.Treb sa-i spui exact ce-ti place si ce nu sa nu existe indoieli.Dar pina nu incerci ceva nu ai cum stii daca iti place sau nu.Bafta si spor la treaba la amindoi.

| Oana92 a răspuns:

De ce sa isi schimbe parerea? Doar e prietenul tau si a facut asta din iubire, nu te-ai cu altii ca sa aiba de ce sa isi schimbe parerea. Nu ai de ce sa te simti ciudat, mai ales daca te simti bine cand iti face asta, pentru asta e sexul oral-placere pura. Iar daca el vrea sa iti faca lasa-l in pace sa iti faca, bucura-te de moment, cu timpul o sa treaca si rusinea. Si daca el nu ti-a spus sa ii faci si tu lui nu ai de ce sa te simti obligata. O sa ii faci si tu cand o sa fi pregatita pentru asta.In timp o sa fi...

P.S. Am impresia ca baiatul te iubeste mult!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Trebuie sa fii deschisa cu el, sa ii spui ce iti place si ce nu iti lace sa faci in pat.
Si ca o regula ce se intampla in dormitor, trebuie sa ramana acolo

| aumih16 a răspuns:

Este absolut normal nu e nimic rusinos e drept tine de intimitate dar asta este daca il iubesti ii faci toate poftele

| Maxim96 a răspuns:

Fii deschisa cu el si fii increzatoare in sine

| SunnyDay88 a răspuns:

happy

faci doar ce simti tu ca poate mintea ta sa accepte. daca ai o educatie care considera sexul genital ca fiind ceva murdar si dezgustator... e educatia ta si nu trebuie sa te fortezi de dragul nimanui. daca vrei sa-ti schimbi parerea, o faci pentru ca vrei nu pentru ca iti impui(daca faci asta, intri in conflict tu cu tine).

eu o sa-ti spun ca nu ar trebui sa te simti rusinata de ce ai tu in chiloti. e a tau, e natural, e normal. nu e nimic dezgustator. incepe prin a te accepta tu pe tine, asa cum esti si anume cu sex. si e al tau si e frumos. daca ar fi ceva nenatural si anormal si de respins, n-ar mai fi. la fel e si prietenul tau... dar la el te gandesti dupa ce te accepti si te iubesti pe tine asa cum esti.

| Wehes a răspuns:

Daca nu vrei sa-i faci si tu, nu ii faci.
Daca el vrea sa iti faca, nu-l refuza + bonusul ca iti si place =]]
Nu, nu ar trebui sa te simti rusinata.

| NnDWtf a răspuns:

O sa ti se schimbe parerea cand o sa auzi la prietenele ca au facut oral iubitilor lor.
Stai linistita, nu se intampla nimic, daca zice ca nu simte nevoia, dar daca minte, o sa caute in alta parte.

| MetalHead04 a răspuns:

Te iubeste malove struck fii si tu mai "relaxata" cum spune si elbatting eyelashes.

| maryus83 a răspuns:

Eu zic sa mai incerci odata.nu ar trebui sa te simti prost sau sa iti fie rusine, dar daca chiar nu iti place spune-i ce simti si ca nu vrei sa mai faci asta

| RisenAngel a răspuns:

E SEX ORAL... dragostea e un sentiment fata de o persoana.Ar fi bine sa-i faci si tu.

| Andrei4g a răspuns:

Ce-ti mai palce sa fii rusinata. INCEARCA pe viitor sa fii mai relaxata, pana la urma de ce sa te simti vinovata de o placere ne-vinovatalaughing Prietenul tau pare foarte altruist, ofera si nu cere nimic in schimb, ar trebui sa te simti norocoasalaughing

| xyz12309 a răspuns:

Virgina mai esti decat fizic, moral nu...ca sa rectific asta...

| Myvoiceroman a răspuns:

Mi-e mila de prietenul tau. Dar nu-i nimic, o sa gaseasca el o tipa careia sa nu-i fie asa greata de chestii normale.

| LittleKitty a răspuns (pentru Myvoiceroman):

Ma bucur ca tie nu ti-a fost deloc rusine, sau nu te-ai gandit niciodata la aceste lucruri ca fiind dezgustatoare (in special daca esti fata, sa-i faci sexi oral iubitului tau ) inainte de a o face pentru prima data sau cand a-i facut-o prima data.

| Adelina1994 a răspuns:

Sunt si baieti de acest gen?laughing

| Adinaalixandrescu a răspuns:

Eu zic ca daca te-ar iubi cu adevarat ar intelege ca esti abia la inceput si ca ai reactionat absolut normal
nu e sex, dar va urma, toti baietii vor lucru asta, si asta depinde numai de tine
stai linistita, toti trecem prin asa ceva

| maria156 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, nimic nu este dezgustator in sexul oral.
Daca nu te simti bine cand se intampla asta, mai bine ai discuta serios cu prietenul tau si i-ai spune ca nu iti place. De obicei in timpul sexului oral trebuie sa te simti bine nu sa stai incordata. Vorbeste cu el si clarifica lucrurile. Eu cred ca el te iubeste cu adevarat, deoarece daca nu te-ar iubii te-ar obliga sa ii faci si tu luiwinking Succes!

| Macovei_Andrei_1998 a răspuns:

În opinia mea fiecare face ce vrea dar totusi practicarea sexului oral este o decadență foarte josnica a ființei umane și cred că nu trebuie promovat, cu gura mananci, săruti pe cineva drag, in cazul credincioșilor săruti icoana samd gura nu este un organ sexual și însăși omul face sex doar pentru a face copii și cred că în cazurile acestea putem consulta biblia și învățăturile creștine și acolo putem afla multe lucruri interesante despre sexualitatea omului și cum trebuie gestionat, tin sa precizez ca sexul nu trebuie să fie un factor care să influențeze relația dintre oameni ci trebuie să fie ceva mai măreț cum ar fi dragostea, bunatatea, respectul reciproc și faptul că amândoi de potrivesc, sunt oameni care au făcut sex doar de câteva ori în viața și au trăit mult mai bine și mai sănătos decât cei care au rupt orele cu sexul, sexul oral și anal nu trebuie promovate pentru ca ele denota decadență și degradare morală a omului.