| StopHurtingMe a întrebat:

Sa va spun problema mea.

Am un iubit, iar noi doi suntem impreuna deja de cam jumatate de an. ne intelgem, ne distram. nimic de zis, dar exista ceva care ma face total nefericita.
Fostul meu iubit este foarte gelos din cauza relatie mele cu actualul iubit sad. prima perioada de timp parea okay si ca nu are nici-o problema, dar nu mai este asa de mult.
Are acte de gelozie din ce in ce mai des si mai nou. da sa il bata si nu mai stiu ce sa fac.

Am vrut sa ma despart de iubitul meu, deaorece imi era asa frica sa nu i se intampla ceva! Dar el nu vrea sa inteleaga.
Nu mai concep ce este de facut.
Ma puteti ajuta?

Funda!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu inteleg ce treaba mai ai tu cu fostul prieten, astfel incat el sa se comporte asa cum ai zis.

| Leerix a răspuns:

Ignora-l pe fostul iubit! Trebuia de la inceput sa faci asta!

| Plushul a răspuns:

Nu trebuie sa te desparti de actualul iubit. Celalalt isi poate gasi bine mersi o alta prietena tongue.Eu zic ca se prosteste, daca vezi ca trece la amenintari prin mesaje sau vezi ca iti mananca syfletul laughing le spui parintilor tai ce se intampla fara sa faci prea mult tam=tam happy. Stai linistita nu se va intampla nimic rau nici unuia.Doar tineti parintii la curent si pe fostul incearca sa il impaci.Sau si mai bine nu ii mai raspunde la mesaje dar daca va vedeti pe strada cred ca puteti sa va salutati sau nu ")eu nu ma salut de exemplu cu fostii laughingIntelegi ce vreau sa spun :*. Mult noroc cu relatia big grin

| LastyDJ a răspuns:

Pai e foarte simplu, zi lu actualul prieten sa o ia inainte, sa il bata el pe fostul si asa se va linisti...

| SomeoneElseWhoNobodyKnows a răspuns:

Ei bine, eu zic ca nu e nevoie sa te desparti de actualul iubit din moment ce va intelegeti atat de bine si te face fericita!
Cat despre fostul iubit, ar trebui sa ai o discutie cu el in legatura cu comportamentul lui.
Explica-i ca nu mai ai niciun sentiment pentru el si ca ar trebui sa treaca mai departe. Poate ca ar trebui sa rupeti legatura definitv, daca nu poate sa se obisnuiasca cu asta.Isi va gasi el pe cineva..nu trebuie sa ramana blocat in trecut. :-