| xVogue a întrebat:

Sunt intr-o relatie cu un baiat de 3 saptamani si totul e ok sa zic asa. Problema e ca el sta cu o fata cu care cica e impreuna dar nu pentru ca vrea el ci din obligatie. Acea fata il are la mana cu o problema de-a lui mai ilegala sa o numesc asa si daca o da afara ea nu mai are unde sa stea si va merge la politie ca sa il denunte pe el. El niciodata nu iese cu ea pe strada, nu are treaba ei. Cu mine e mai mereu. stam toata ziua prin oras, una alta. Adica nu ca as fi vreuna dinalea care se baga in relatii dar pana la urma cu mine iese nu cu ea. Infine chestia asta cu prietena a inceput sa ma cam deranjeze din momentul in care intr-o seara i-am trimis lui un mesaj si in care mi-a raspuns ea. A fost ceva in genul : Buna ce faaci? si la care raspunsul: aa bine ca ma uit cu prietena la un film. Bine eu m-am cam aprins la faza asta si am inceput sa comentez fel de fel de referate pe-acolo intr-un mesaj. Si cam din vina mea cica ( ceea ce nu prea cred) el s-a certat cu ea pentru ca ea a aflat de mine. Si ce? Bine a doua zi dimineata nu am mai vorbit pe tema asta si totul a fost ca si cum nu s-ar fi intamplat. Vreau si eu o parere despre toata incurcatura asta si cam ce ar trebui sa fac. Sa raman cu el sau sa il las?

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mai bine lasa-l si nu mai cred tot ce iti zice cas nu sti ce e adevarat si nu sti ce ascunde pentru ca ceva e putred aici

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Sa nu faci prostia de a-l lasa sa fie cu 2, sau sa te minta. Tocmai am iesit dintr-o relatie care a inceput cu aceiasi problema,il ameninta una. Pune-l sa aleaga,ori tu,ori aia. Din ce mi s-a intamplat mie,iti zic sa nu il crezi, am fost cu el un an, in care m-a mintit mereu, si nu m-as mira sa ti se intample si tie acelasi lucru. Daca vrei ca mai tarziu sa suferi pentru ca aia nu il lasa in pace, ramai cu el.

| IMC90 a răspuns:

Din cate am inteles, esti in relatie cu un sugar care are 3 saptamani laughing

| aryana1991 a răspuns:

Sarmanul de el! Oare mai poate trai cand e atat de tinut la mana? Sta cu tine pana obtine ce vrea si gata.L-a deranjat pentru ca el are o elatie cu cealalta.Nu fi copil si lasa-l ca poti mai mult.Bye-bye

| GeosBIOS a răspuns:

Si eu, eram in acelasi timp cu vreo 4 fiindca toate ma aveau la mana cu ceva ilegal. Zau ca numa un miracol m-a scapat liber din atata ilegalitate.

| Gaviota a răspuns:

Cum sa-l lasi daca nici macar nu-l ai?

| neutrino a răspuns:

Pe cine sa lasi? Nici macar nu il ai! Multa minte mai iti trebuie!

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru neutrino):

Trage o privire la intrebarile ei si o sa vezi ca n-are pic de minte...Eu unul am murit de ras la cata naivitate poate avea fata asta in ea happy

| bogdan72 a răspuns:

Lasa-l. In mod normal "gasesti tu unul mai bun" e doar ceva ca sa iti dea curaj sa astepti pana se va intampla, dar in cazul tau e floare la ureche. Iti garantez ca gasesti unul mai bun si care, pana la urma, sa te placa cu adevarat, sa ai o relatie in toata regula. Sau de care vrei tu, dar nu merita sa iti pierzi timpul cu asta.

| SuperGirl8 a răspuns:

Din moment ce s-a suparat ca a aflat de tine, inseamna ca.l deranjeaza, nu? Cel putin din punctul meu de vedere, nu mi se pare normal.Consider ca, daca chiar vroia o relatie serioasa cu tine, o parasea, chiar daca stia ce putea urma. Insa, dragostea necesita si sacrificii. Draga mea. eu zic sa.l parasesti, pentru ca nu merita sa.ti pierzi timpul cu el, pentru ca pe viitor sa regreti. Multa bafta :*

| SoundTapes a răspuns:

Lasa-l.
Nu te implica in porcarii de-astea.
Nu merita. Gasesti altul:*.

| bebewabbit a răspuns:

Fugi mancand pamantul...pentru asemenea individ nu se merita nici un sacrificiu U can do much better big grin

| teiubescclaudiuu a răspuns:

Buna, daca il iubesti nu-l lasi. treci peste toate impreuna cu el. Dar eu, sincera sa fiu daca m-as pune in locul tau nu as mai sta cu el... in primul rand pentru ca : are probleme " ilegale "winking si-n al doi-lea pentru. faza cum ca "s-a aprins " happy. Nu stiu ce sa iti zic. daca el iti da semne ca ii pasa. tine-l langa tine dar nu-l forta happy adica, daca vezi ca nu se poate. las-o moarta. te pup