| Anna1223 a întrebat:

Sunt intr-o relatie serioasa de aproape 1 an. Insa, au aparut niste mici probleme si nu stiu ce sa fac. Problema este ca atunci cand intretin relatii sexuale cu iubitul meu, el spune ca nu mai simte nimic dupa o vreme, ca la inceput e placut dar dupa aia nu mai simte mare lucru si ii se lasa unpic. Ce putem face in situatia asta? Multumesc...

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Probabil îi lipseşte stimularea psihică, monotonia instalându-se ceva mai repede în cazul lui.
Dacă vrei să prelungeşti relaţia, încearcă să-l reîndrăgosteşti de tine.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E si o problema de confort psihic, poate se gandeste la alta

| Alcyon a răspuns:

Spune-i sa nu se mai masturbeze. Daca se masturbeaza, e normal sa nu mai poata presta cum trebuie in pat, fiindca energia sexuala se diminueaza. O alta problema ar fi prezervativul. Poate ar trebui sa-l schimbati sau sa folositi o alta metoda de protectie. In afara de asta, partidele de sex prelungite, duc uneori la scaderea excitatiei. Daca oboseste, e posibil sa-i scada erectia. In cazul asta, incercati sa scurtati partidele. Stiu ca e placut s-o faci cu orele dar pentru barbat (ca el depunde cel mai mult efort) este destul de epuizant.

| Florenta16 a răspuns:

Trebuie sa aduci de fiecare data relatia cu cate un plus de ceva, energie sau orice altceva. Incercati alte pozitii, sexul oral (sa nu vi se pare scarbos, folositi frisca, ciocolata, si alte surse d-astea). Fii romantic, creeaza alta atmosfera cand vine vorba de o partida de dragoste, si nu stiu, stai de vorba cu ea. Chestia asta intervine mereu in cuplu, nu stiu din ce motiv, dar ne obisnuim unii cu altii si e normal. Bafta happy

| Iunona a răspuns:

Poate i se duce chefu. Mai schimbati pozitia, locatia...mai pune-i un crac dupa gat. Stii tu...winking

| AncaMadalina a răspuns:

Pai,depinde si ce varsta are prietenul tau. Daca e inca mic si nu are experienta sexuala se subintelege ca i se lasa pentru ca nu stie ce sa faca,probabil...E posibil, ca tu sa fii persoana la care el tine, dar de care nu e atat de atras, incat experienta asta dintre voi doi sa iasa asa cum va doritihappy Discuta cu el si vezi unde e problema, poate ca am dreptate sau nu:*

| GiorgiaF a răspuns:

Buna! Ce varsta are iubitul tau? E posibil sa fie din cauza stresului, ar putea incerca sa vorbeasca cu cineva specializat in domeniu!