| Ankaprintzesa a întrebat:

un baiat urmeaza sa vina la mine, e prima noastra intalnire, ce subiecte de vorbit sa gasesc si Cum sa ma comport?

14 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Dacă prima voastră întâlnire e în dormitorul tău, atunci nu cred că trebuie să îţi baţi capul să cauţi subiecte de discutat.

| Honeyyy a răspuns (pentru Drolja):

Keep calm. Prima intalnire cu actualul meu iubit, am avut-o acasa la mine, singuri, 2 zile si nu s-a consumat nimic pe plan sexual happy si ghici ce? Mai avem si 3 ani de cand suntem impreuna. Mai sunt si oameni cu capul pe umeri, care nu cauta doar sex.

| Drolja a răspuns (pentru Honeyyy):

Aşa e, restul, cei care îşi dau prima întâlnire la o cafenea nu sunt oameni cu capul pe umeri.

| Honeyyy a răspuns (pentru Drolja):

Nu am spus ca nu sunt happy. Da asa suntem noi romanii, ne place sa-i catalogam pe cei din jur, fara a sti nimic despre eiwinking Keep going.

| Drolja a răspuns (pentru Honeyyy):

Şi dacă eram nemţoaică, la fel îţi ziceam.

| ubox7007 a răspuns (pentru Honeyyy):

Crede-ma daca ai fi in alta tara nu ai mai zice ca romanii, fiecare societate are in egala masura acest tip de oameni.

| RAY a răspuns (pentru Honeyyy):

Exista si asexuali, impotenti, lipsiti de atractie sexuala, dupa 3 ani sa nu faci sex e ceva greu de crezut

| Honeyyy a răspuns (pentru RAY):

Aici era vorba ca e posibil sa nu faci sex, de la prima intalnire. Knucklehead happy

| RAY a răspuns:

Daca ai o atractie fizica si il placi vei vedea ca mintea ta va gasi subiecte daca nu il placi te vei grabi sa mergi acasa, ca baiat el trebuie sa vorbeasca si tu, problema cu voi timidele e ca nu stiti sa mentineti o conversatie, raspunsuri care inchid discutia gen bune ce faci? bine.
buna ce ai facut ieri? e o discutie deschisa sau vrei sa faci in viitor, ce pasiunii ai etc ma intelegi raspunsurile gen nu, da, bine sunt raspunsuri care inchid discutia/conversatia

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care nu este un tip timid de felul lui, atunci subiectele de discutie vor apare de la sine si se vor derula si veti trece de la una la alta fara sa-ti dai seama. Dar pentru ca sa se intample asa si tu trebuie sa dai dovada ca ai cultura generala, dar si dorinta de comunicare.Ai putea sa incerci sa-l tii de mana, pentru a-i dovedi ca-l placi si ca-l accepti.Succes.

| hypothesis a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Tu pari citit si experimentat in domeniul asta. Ai citit sau te-ai informat special in legatura cu tehnici de abordare/cum sa te comporti + ai experimentat?

| Emilian65 a răspuns:

Sa te comporti ca o colega adevarata. Sa nu-l lasi sa plece cu un gust amar de la aceasta intalnire.

| Voidwithin a răspuns:

Natural, fii relaxata!
Nu are ce sa mearga rau.

| TPUuser199 a răspuns:

Daca va intalniti la tine acasa, n-o sa discutati prea mult, stai linistita! Nu-ti mai face atatea probleme!