| anonim_4396 a întrebat:

va rog sa nu radeti pentru ca e ceva personal si serios si vreau sa stiu daca am motiv sa imi fie frica.
Astazi am facut sex cu iubitul meu. Initial, i-am spus sa il introduca de 2-3 ori fara protectie, asa a facut, dupa a pus prezervativul si am facut complet. Actul l-am dus pana la capat, el a terminat in prezervativ, in mine(tot eu am propus, stiu ca suna prostesc pentru ca este foarte riscant dar dupa am verificat si prezervativul era perfect intact, nu s-a scurs nimic).
Problema este ca sunt in a 3-a zi de ovulatie, iar singura ingrijorare sunt acele 2-3 introduceri neprotejate, el inainte de asta s-a spalat bine si nici nu produsese sperma cu cateva ore bune inainte, urinand oricum intre timp deci cred ca nu era vreo sansa sa fie ceva ramas pe canal. Credeti ca sunt sanse sa raman insarcinata? Va rog seriozitate, vreau sa stiu daca merita sa iau maine pastia de a doua zi.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand trebuie sa afli si totodata sa stii ca procesul in urma caruia este eliberat ovulul din foliculul ovarian este denumit OVULATIE si se produce pe parcursul unei singure zile. In cazul tau actul sexual a fost intretinut in a 3-a zi a PERIOADEI FERTILE a actualului ciclu menstrual. Conform descrierii tale a reiesit ca NU a existat posibilitatea sa fi ajuns sperma in vagin si din acest motiv formarea sarcinii a devenit cu totul imposibila indiferent daca ziua a fost o zi fertila sau infertila. Multa sanatate!

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, nu cred. Clar nu e cazu să iei pastila.

| Violleta2022 a răspuns:

Odata ce ai vrut musai fara prezervativ, inseamna ca ti-ai luat si riscul de sarcina.
Acum depinde, daca el s-a masturabt inainte sau ati avut partide consecutive de sex, unde exista sperma ramasa pe teava de la acea ejaculare, care s-a scurs in vagin, la prima introducere fara protectie, bineinteles, te poate lasa gravida.
Totusi, nu am sa inteleg niciodata, de ce ai riscat?
De ce ai vrut fara prezervativ si de ce mai pari ingrijoarata dupa aceea, odata ce tu ai insistat sa faceti fara protectie.
Nu merita pentru nimic in lume sa iei pastila de a doua zi, din cauza efectelor secundare grave, pe care le induce: hormonal te da peste cap, putand declansa hipertiroidie sau hipdiroidie, ciclul menstrual va veni aleaator pe urmatoarele 6-12 luni, pot apare chisturi sau fibroame ovariene sau uterine, poate forma tumori, pot apare migrene si boli autimune samd.
Pastila de a doau zi se recomanda 1 singura data pe viata, numai in ca de urgenta si cu riscul aferent.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti fi gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă introducerile au fost la început, dacă s-a spălat și a urinat nu sunt șanse deloc sa ramai

| andreap5431 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, au fost la inceput, toate cele mentionate mai sus, si a zis ca sigur nu i-a curs nimic lichid prespermatic

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu sunt sanse, stai linistita.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

A procedat bine ca a urinat si ca s-a spălat, deci daca ati folosit si prezervativ, este ok. Ar trebui sa te calmezi. Seara buna!

| Gofigi a răspuns:

Nu sunt șanse

| MATRiXRIDER a răspuns:

Daca a bagat de 2-3 ori, nu a iesit nimic. Si nu e prostesc ca i-ai propus sa termine in prezervativ in tine, pentru asta e prezervativul pana la urma si daca ati avut grija, nu se rupe asa usor, cel putin sa nu folositi altceva decat Durex. Sa nu bruscati la intrare, sa fie lubrifiat bine totul (dar NU CU ULEI, uleiul il rupe) sa nu se atinga prezervativul de lucruri gen inele, sau orice ar putea sa il gaureasca sau taia. Inauntru nu sunt ace sa il gaureasca, deci e ok laughing noi cand folosim Durex mereu termin inauntru, dar dupa il verific, il iei la chiuveta si dai drumul la apa in el aproape pana sus, daca vezi ca nu iese pe nicaieri, runda 2winking

| Alina942 a răspuns:

Eu zic ca nu sunt sanse, am facut-o neprotejat in plina ovulatie si a bagat-o mult si des, dar nu am dus-o pana la capat asa. Si mie mi-a fost foarte teama, dar am scapat. Poate ar fi bine totusi sa iei niste masuri daca vrei sa stai linistita, dar eu zic ca nu ai de ce sa iti faci griji