| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, as vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi va rog, m-am despartit de prietena mea acum 3 luni,si de atunci tot la ea ma gandesc,de trei luni nu am mai vorbit cu ea dar ea cateodata imi mai trimite un mesaj si nu-i raspund inapoi,eu nu mai vreau sa ma impac cu ea,nu stiu ce sa fac sa nu ma mai gandesc intruna la ea,ies cu prieteni in oras,pentru moment uit, dar cand ajung acasa iar ma gandesc la ea si alta prietena nu-mi trebuie, deci ce sa fac?

9 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

De ce v-ati despartit? Ea inca tine la tine, si tu la fel, si e pacat sa nu fiti impreuna doar pentru ca esti tu orgolios.

| Boy91 a răspuns:

Ne-am despartit ca de la un timp am inceput sa vorbesc urat cu ea si tot ii ziceam sa ne despatim, si nu stiu cine eu bagat tampenii in cap despre mine si de atunci ea s-a racit fata de mine, ea nu a vrut sa ne mai impakm, dar dupa un timp ne-am impacat, si a fost km aiurea, si ne-am despartit si ne-am impacat iara.si m-a mintit cu niste chestii, si de atunci eu nu am mai vorbit cu ea, imi este tare dor de ea

| alinuta1994 a răspuns (pentru Boy91):

Cred ca e momentul sa actionezi arata-i asta.

| Boy91 a răspuns (pentru alinuta1994):

Eu nu mai vreau sa actionez in nici un fel, nu vreau sa-i arat asta, cu timpu o voi uita

| Denisadeny1 a răspuns:

Pai daca u te gandesti la ea si nu vrei sa te impaci cu ea...zic ca esti nehotarat vreo30%ai vrea 70%nu ai vrea deci eu cred ca trebuie sa te gandesti mai bine la ce te hotarasti sa faci ca poate dupaceea o sa-ti para rau ca ai luat decizia asta deci faci cum crezi u ca e mai bine eu zic sa te bazezi pe sentimentele tale

| alinuta1994 a răspuns:

Sunt si eu de acord cu Cat_8329 daca mai simti ceva pentru ea si vezi ca ea inca mai tine de ce sa o lasi balta? De ce ar trebui sa il arat-i pe 'orgoliosul' si sa o faci sa suferi de o iubesti?

| Cat_8329 a răspuns:

In primul rand ar fi bine sa spui si de ce v-ati despartit... apoi lasa orgoliul deoparte, daca te gandesti la ea e clar ca tii la ea si se vede ca si ea tine la tine.Nu are rost sa stricati asa cv...mult succes!

| BubulinaRoz a răspuns:

Pentru ca sunt si eu fata, te pot ajuta si vreau sa iti spun ca daca fata aceea iti trimite cateodata un mesaj inseamna ca mai tine la tine, deoarece ii pasa de tine. Ar fi frumos din partea ta sa ii raspunzi. Cine stie, se ingrijoreaza daca nu ii raspunzi. Iar daca tu inca o iubesti, cu siguranta si ea simte ceva pentru tine, deci poate puteti avea din nou o relatie. Succes si daca mai ai nevoie de ajutor in legatura cu aceasta problema, apeleaza la mine, te ajut cu mare drag. :*

| iimd a răspuns:

Nu ai ce face. trebuie sa treaca timpul si poate vei fi mai bine.
Daca e vorba de o relatie de lunga durata nu te vei putea vindeca asa de usor.
Si eu trec prin acelasi chin. Rezista ca nu esti singuru.