| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor! stiti. azi la ora de sport cand am vazut-o p fata care o plac am pupato p obraji si ea p mine! vorbesc f des cu ea dar doar prin intremediul tehnologiei! ca de obicei vorbeam cu ea prin sms si din vorba in vorba dupa ce ma pupat, la vreo 3 ore, am intrebat-o daca si-ar dori o relatie si nu mi-a dat un raspuns concret si la fel imi spune si cand o invit in oras sau in parc. mia mai zis odata ca nu ar fi bine pentru mine daca m-as indragosti de ea dar nestiind ca deja eram. eu o plac f mult (sunt indragostit) si cred ca si ea ma place dar ii e cam rusine sa recunoasca caci sunt putin mai mic decat ea, dar nu stiu ...totusi are 18 ani si cred ca poate sa vorbesca cu un baiat! voi ce credeti? cum as putea sa vorbesc cu ea mai pe larg despre ce simt? cum o pot face sa nu mai fie timida(cred ca de asta nu vorbeste) mersi anticipat! vreau mai multe pareri nu numai rasp la intrebari. papa funda :*:*:

Răspuns Câştigător
| play4girls a răspuns:

Salut! singura greseala care ai facut-o e ca ai fost pre direct cu ea(e dovada de slabiciune).dar nu-i nimic, se poate remediabig grin.Ce trebuie sa faci:incerca sa fii mai inabordablil(transformare.schimba foaia). incearca sa atragi atentia tuturor celor care ii sta in jur,cu ea doar ''sault'',''ce mai faci'', si asa intervine ''gelozia''(din partea ei).tu trebuie sa fii sigur pe tine(daca iti place un ''lucru'' cu sigurata o sal ai, vointabig grin).nu trebuie sa deschizi subiectele ''ai vrea sa sa ai o relatie cu mine?'' si ''iubitul ei''.ea o sa vada schimbarea si o sa incerce sa inteleaga ce sa intamplat.atunci e momentul tau.trebuie doar sai arati ca esti interesat de ea, nu gen:vreau sa fiu cu tine.sai arati ca o intelegi.nu uita sa folosesti limbajul trupului,asta te ajuta foarte mult sa intelegi si s-o faci sa inteleaga ce se intampla.femeiele sunt sensibile,arata-i ca esti un domn si ca o respecti. faptele si gesturile(nu cadouri) le ''afecteaza'',nu vorbele.''juacate'' cu ea, fa-o sa rada, fa-o sa se simta bine si sigura in preajma ta. dupa ce iai catigat increderea(''prietenia'') vorbeste cu ea despre voi, dar nu totbig grin un pic de mister nu strica(mister=atractie).ba nu stiu ce sa mai spun.ori cum cad esti fata in fata cu e fii natural(fara frica, emotii...etc).oricum bafta multa! si bine ai venit in lumea ''jocurilor''winking...play4girls

6 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

D multe ori o fata nu recunoaste c simte din cauza orgoliuliu sau d frica sa nu surefe.in fine! diferenta d varsta ar fi o problema! asta vb cu ea ea va sti cel mai bine daca t place sau daca nu o va deranja diferenta d varsta.stiu ca t va costa, dar gandeste-te ca nu ai nimic d pierdut! ink nu o ai asa ca no poti pierde! funda?

| valy a răspuns:

O poti invita la o plimbare si sa va opriti undeva si sa stati impreuna.mai ales cat este frig o rogi sa o tii putin in brate si daca accepta incerci sa te duci spre buzele ei. daca face si ea o miscare spre tine inseamna ca te place. daca intoarce capul cu siguranta nu ai nici o sansa cu ea.
Si daca te lasa sa o saruti si vezi ca ii place ii spui ca iti place si ca ai vrea sa fiti impreuna.si de acolo te descurci tuhappy

| Alice_3718 a răspuns:

E logic ca o tipa de peste 18 ani nu se va combina cu minori. Fetele mai umbla si dupa altceva, nu numai dupa copii de crescut. Si daca ajungeti sa faceti acel "altceva", stii ca este ilegal, nu? Asa ca mai bine i-ai spune "ma fata, eu te plac. Daca nu esti interesata de mine, zi-mi direct, sa nu ne mai pierdem timpul. Daca esti de acord sa incepi o relatie cu mine, vedem pe parcurs cum ne descurcam. Daca nu, sa fii sanatoasa".
Cand ajungi pe la 20 de ani ai sa intelegi de ce e asa indecisawinking

| GoldenBrau a răspuns:

Spune-i direct ca o placi.

| LaLaLa_9690 a răspuns:

Si eu zic sa ii zici direct pentru ca acum sincer se pare ca o cunosti si doar stand asa nezicandu-i nimic nu rezolvi nimic asa ca parerea mea e sa ii zici si cine stie poate si ea iti impartaseste sentimentele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca ar trebui sa faci tu primul pas si sa ii spui clar ce simti pentru ea si atunci ai ocazia sa afli ce simte pentru tine...si chiar daca te refuza sa se intalneasca cu tine nu ceda...tongue:*