| girlemita243 a întrebat:

Buna!
un barbat de 38 de ani poate iubi o fata de 19 ani? este o problema pentru barbati diferenta de varsta? sau o considera un atuu?

7 răspunsuri:
| IonuţR1995 a răspuns:

Barbatul poate iubi o fata de 19 ani. Dar de fata ma indoiesc. Putine cazuri sunt cele de iubire, si majoritatea sunt pentru starea materiala. Si eu spun ca diferenta de varsta nu conteaza, dar nici sa ma combin cu "mama"... Mult succes.

| lpavel a răspuns:

DA! Nu exista barbat care nu ar iubi asa cum zici, dar intrebarea se pune oare si ea l-ar iubi sau ar fi cu el numai din interes? De obicei 99% din astfel de relatii sunt pe interes iar acele relatii nu prea dureaza... O astfel de fata crede ca l-a prostit dar barbatul simte ca nu este iubit oricat s-ar preface ele si isi zic : e tanara, frumoasa, sexy - ma distrez cu ea cat mai mult apoi o las sa plece sau ii dau paucii ori in cele mai multe cazuri: n-o mai finantez si va pleca singura big grin

| Neo12 a răspuns:

Bună!
Atuu? Serios? Poți să-l consideri ca fiind tatăl tău.
Tu o adolescentă.el un om de a doua vârstă. aproape.
Fiecare are planurile sale, totul e diferit.
Poate să o întrețină. dacă e ea materialistă și el vrea altceva.
Iubire nu există.
O zi plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu te deranjeaza gandurile rele din jur cred ca nu ai avrea vreo problema sa iesi cu el. toti vor fi siguri ca iesi cu el numai pentru banii lui, si desigur ca el te vrea doar pentru tineretea ta, desigur ca nu pentru "maturitatea" ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea n-are varsta, draga. Daca tu il placi si el te place, care-i problema? Lasa gura lumii...

| madalinamadu a răspuns:

Nu este o problemă aşa de mare dacă există sentimente adevărate între cele două persoane deşi eu nu aş prea crede. Şi în plus, e destul de stânjenitor atunci când ieşi cu copilul de mână pe stradă să îţi spună lumea că ai o nepoţică drăguţă.

| ElenaSt2011 a răspuns:

Buna. Este normal sa ai un iubit de varsta ta. Pentru ca exista sanse mai mari sa aveti interese comune, specifice varstei, sa ganditi la fel, si altele.

In plus, un iubit de 38 de ani sau mai mare, vei putea avea si cand vei avea 35 de ani sau mai multi.

Dar, un iubit de 19 sau 20, 21 de ani nu vei putea avea la o varsta mai avansata si, cand vei privi in trecut, iti va parea rau ca nu ai avut un iubit tanar.

Un iubit tanar, de a carui varsta sa nu te jenezi cand iesiti in oras, poti avea doar acum, pana esti si tu tanara.

In plus, fiind mai tanar, acel iubit nu poate avea asa de multe deceptii in dragoste precum unul de 38 de ani, care a avut timp destul sa stranga si experiente amare in dragoste.

Nu te-ai gandit ca atunci cand un barbat asa de matur vrea o fata asa de tanara, cu o diferenta asa de mare de varsta, o vrea pentru a se lauda cu ea in fata prietenilor sai, ca si cu un trofeu?

Pentru barbati este o mandrie sa iasa cu o fata mult mai tanara decat el, dar, femeilor inteligente le este jena sa iasa cu barbat de varsta tatalui lor.

Deseori, lumea crede ca fetele care ies cu barbati mult mai in varsta ca ele, o fac pentru bani si sprijinul financiar oferit, dar daca asta nu este adevarat, este foarte probabil sa te deranjeze, mai ales daca esti independenta financiar, sau tinzi spre asa ceva.