| Wowitsme a întrebat:

Va rog nu va bateti joc de aceasta intrebare. Mai am momente can pur si simplu ma excit si nu stiu ce sa fac ca sa imi treaca. Pur si simplu vreau neaparat in acel moment ceva sexual. Nu mi-am inceput viata sexuala. Am 16 ani. Am incercat sa ma mastubez dar mie nu mi se pare o idee prea buna. Ce as putea face sa imi treaca si sa nu mai am acele momente? Multumesc anticipat

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu ai ce face - ori te masturbezi până nu mai poți, ca să-ți treacă, ori... nu știu? Dușuri reci?!? Problema ta pare a fi faptul că habar n-ai ce să faci pentru a ajunge la orgasm.
Învață asta mai întâi și pe urmă mai vorbim.
NU te grăbi; fii relaxată când o faci - dacă te „scremi" să ajungi acolo, n-o să reușești.
Dacă după o vreme nu reușești nimic folosind doar degetele, poți încerca și folosind jetul de apă de la duș. Dar mai întâi, pune mâna și caută-ți punctele de plăcere! Și nu uita de igienă, dar și de ceva lubrifiant - frecarea pe uscat e neplăcută!

| Wowitsme explică (pentru mihai69):

Am incercat jetul de apa de la dus si e chiar foarte placut, chiar mai placut decat masturbarea cu degetul. Multumesc de sfat!

| Sofer a răspuns:

Masturbeaza-te rolling on the floor)

| Nicux1 a răspuns:

Sa te masturbezi.

| alexanonimu a răspuns:

Te arde rau nebuno smug, ia cand iti mai vin chefuri de astea nebune pe la varsta asta iti propun sa.ti pui pasarica in apa rece, asta daca nu vrei sa ajungi o mare panarama pe la vreo 18 ani sa garai de *** laughing

| Smile3 a răspuns:

Am o intrebare, dar doar din curiozitate. daca nu ti-ai inceput viata sexuala, te-ai dezvirginat, sau ai de gand sa o faci prin masturbare?

| Wowitsme explică (pentru Smile3):

Nu m-am dezvirginat si nicci nu am de gand sa o fac prin masturbare. Ma masturbez doar din placere si am scris mai sus de ce

| trixiiie a răspuns (pentru Wowitsme):

Masturbarea nu trebuie să presupună introducerea chestiilor/degetelor în vagin, își poate stimula clitorisul și asta e ok penturu ea.