| Flori543 a întrebat:

Va rog sa ma ajutați cu câteva păreri.
Pe 6 Septembrie am avut contact sexual protejat, urmat de 4 menstruații si 5 teste de sarcina negative. Dar parca burta mi se schimba, mameloanele parca sunt mai închise la culoare.
Sa fie vorba de o sarcina? Va rog să-mi spuneti părerea voastră

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa te linistesti si sa intelegi ca este IMPOSIBIL sa existe in acelasi timp si sarcina si menstruatie (reala, adevarata). Este posibil ca 1 data ((prima data) sa se produca asa numita "menstruatie peste sarcina" dar aceea este de fapt o sangerare slaba, atipica, practic greu de confundat cu menstruatia. In cazul tau s-au produs 4 (PATRU) menstruatii si ti-ai efectuat 5 (CINCI) teste de sarcina toate NEGATIVE. Ce poate fi mai sigur sau concludent intr-o astfel de situatie. Poti fi absolut sigura ca totul se produce doar in mintea ta, iar pentru a nu iti mai face tot felul de "scenarii" fantasmagorice, te sfatuiesc sa nu mai citesti, sau mai ales sa nu consideri ca sunt bune/corecte toate aberatiile si imbecilitatile aparute pe internet. Sanatate!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai reaparut domnisoara draga? Daca ai putea vedea cat de mult mi s-a schimbat si mie burta/abdomenul nu ai mai fi atat de ingrijorata. laughing Este chiar atat de greu de inteles ca MENSTRUATIA nu poate coexista cu SARCINA, cele 2 notiuni sunt ANTAGONICE/CONTRADICTORII si se exclud 100% una pe alta. In cazul tau in aceste ultime 3 luni si jumatate imediat, aceasta contradictie/imposibilitate s-a produs deja de 4 ori. Ma intreb daca vei continua sa postezi aceasta intrebare si prin luna februarie sau martie? Multa sanatate! big grin

| Flori543 explică (pentru corbulalbrosu):

Vaii. laughing
Așteptam răspunsul tău. Sunt atat de îngrijorată, la câte citesc pe internet. Mulțumesc oricum. laughing

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Flori543):

Incearca sa te linistesti si sa intelegi ca este IMPOSIBIL sa existe in acelasi timp si sarcina si menstruatie (reala, adevarata). Este posibil ca 1 data ((prima data) sa se produca asa numita "menstruatie peste sarcina" dar aceea este de fapt o sangerare slaba, atipica, practic greu de confundat cu menstruatia. In cazul tau s-au produs 4 (PATRU) menstruatii si ti-ai efectuat 5 (CINCI) teste de sarcina toate NEGATIVE. Ce poate fi mai sigur sau concludent intr-o astfel de situatie. Poti fi absolut sigura ca totul se produce doar in mintea ta, iar pentru a nu iti mai face tot felul de "scenarii" fantasmagorice, te sfatuiesc sa nu mai citesti, sau mai ales sa nu consideri ca sunt bune/corecte toate aberatiile si imbecilitatile aparute pe internet. Sanatate!

| FluturasulVesel a răspuns:

Pai ai facut deja 5 teste si au iesit negative! Ok! Nu ai precizat varsta, dar s-ar putea sa te maturizezi!
Daca nu esti linistita du-te la un ginecolog si vezi! Daca ai avea o sarcina nu numai burta s-ar schimba sau mameloanele! Ai avea si niste semne cum ar fi sati intarzie menstruatia! Sper ca te-am ajutat!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru FluturasulVesel):

Felicitari Fluturas, la varsta ta de doar 12 ani ai dovedit ca gandesti mult mai logic si corect decat alte domnisoare cu varsta mult mai mare.