| Miissss a întrebat:

Va rog sa ma ajutati..sunt de 8 luni cu un baiat, eu am 17 ani, iar el 23..ne iubim foarte mult, iar de la un timp vrea sa facem dragoste..adevarul e ca si eu ma gandesc foarte des la asta, dar nu stiu ce sa fac...mi-e putin rusine, desi chiar nu stiu de ce. va rog frumos sa ma ajutati! funda cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal să simţi o oarecare ruşine sau să te simţi incomod, mai ales dacă nu ai mai făcut asta.
Important este să ştii ce vrei.Crezi că el este cel cu care doreşti să faci pasul ăsta important? Relaţia voastră e destul de solidă?
E foarte important să o faci pentru că tu vrei.Nu doar pentru relaţia voastră, ci şi pentru tine.
Gândeşte în felul următor: dacă faci asta, iar peste o perioadă scurtă de timp vă despărţiţi, vei regreta că ai făcut dragoste cu el?
Dacă răspunsul la întrebarea asta e nu, atunci eşti din punctul meu de vedere pregătită să faci asta.

Să ai parte de sărbători fericite alături de cei dragi!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine, daca iti doresti si tu la fel de mult sa o faceti atunci... iubiti-va

| MrSoapte a răspuns:

Parerea mea e sa faci pasul!

| soriinaa a răspuns:

Nimeni nu iti poate spune ce sa faci, tu esti singura care poate decide lucrul asta, dar eu iti zic sa te gandesti foarte foarte bine. Pentru ca asta e lucrul poate cel mai important la o fata, si odata ce l-ai pierdut, clar n-o sa-l mai ai niciodataa. Stai si gandeste-te, pune totul in balanta, dar nu face ceva ce ai putea regreta dupa. Daca tu crezi ca el te iubeste cu adevarat, daca tu crezi ca el e cel cu care vrei sa faci asta pentru prima oara, daca crezi ca merita, atunci fa-o. Dar daca totusi mai ai ceva indoieli, mai asteapta. Pana la urma nu e nici o graba. Daca te iubeste cu adevarat, sta cu tine si 1 an jumate fara sa o faceti. Acum, alegerea e doar a ta, dar sfatul meu este ca din moment ce ai pus intrebarea asta, nu esti pe deplin hotarata ca asta iti doresti si prin urmare nu esti in totalitate pregatita. Atunci cand e momentul simti, si iti doresti din tot sufletul tau sa faci asta, nu-ti mai pasa de nimic, atat de mult il iubesti si iti doresti. Daca simti asta, fa-o. Oricum, baftaa si... fa ce simti;*

| DrLaw a răspuns:

Eu zic sa nu o faci in primul rand ca el asta asteapta demult, asa sunt baietii asteapta sa vada fata in pat si vrea neaparat sa faca dragoste cat mai repede.
Mai asteapta putin fiindca sa0r putea ca sa nu te mai placa dupa sau s-ar putea intampla sa vina la tine numai dupa asta mai ales ca el are 23 si tu 17 gandeste inainte de a face ceva.
Am o prietena si ea este cu unu de 18 ani si ea are 15... si el vrea si am incercat sa-i explic sa nu o faca si pana la urma a facut-o si dupa a parasit-o
In fine poate gresesc faci ce vrei asta a fost sfatul meu pentru tine daca vrei faci cum ti-am spus daca nu faci ce-ti simte inima si ce iti spune ea.
Bafta si Sper ca te-am ajutatbig grin

| horatiu1989 a răspuns:

Ma mira faptul cum deati ramas in preuna fara sa faceti nimic :d