| Constantin_Andreea_1998 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu de ce ma excit foarte repede? Am facut si un control pentru. hormoni dar a aratat ca ii am scazuti. Deci ce ar putea sa insemne asta?

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ori esti prea indragostita, ori ai o imaginatie care ia foc imediat.
Oamenii nu sunt identici si nu gandesc la fel, ar fi imposibil si foarte plictisitor.
Asa ca, unii au nevoie de 30 de secunde pentru ceea ce altora le ia 30 de minute,totul e stocat in creierul fiecaruia,pentru ca sexul si dragostea acolo au centrul de comanda,nu in alta parte.
Daca tu iti vezi iubitul si in secunda doi,deja ti-ai amintit curbura umerilor lui in clipa in care se apleca peste tine aseara,in pat,e normal sa iei foc imediat,de exemplu.
O alta,amintindu-si acelasi lucru,poate ramane indiferenta sau sa se aprinda mai greu,depinde de reactiile ei si de ce anume o sensibilizeaza,e un motor intern atat imaginatia cat si felul de a reactiona al fiecaruia.
Deci,nu nivelul de hormoni trebuie analizat ci viteza ta de reactie,la dragoste,la sex, punctele tale sensibile emotional.
Nu vad insa, nimic rau in asta, cu cat mai stabila si regulata va deveni viata ta sexuala, cu atat genul asta de probleme vor inceta sa se mai numeasca probleme si se vor transforma in satisfactie!

| Zenithf a răspuns:

Inseamna ca poti fi fericita mai des si mai repede decat multe altele. Bucura-te de asta. happy

| mihai69 a răspuns:

Excitabilitatea nu depinde (numai) de hormoni.
Mai ales la fete, al căror organ sexual principal este creierul!
Cred totuși că e cazul mai degrabă să te bucuri - te poți astfel bucura mai mult de plăcerile vieții! Pe de altă parte, doar dacă te exciți, nu e musai să și treci la fapte; poți aștepta momentul și sau omul potrivit. Între timp, eventual, puțin lucru manual din când în când pentru eliminarea tensiunilor.

| neutrino a răspuns:

Tineretea bate-o vina!

| Constantin_Andreea_1998 explică (pentru neutrino):

Nu cred ca e adevarat :-p

| SkyPilot a răspuns:

Excitarea si nivelul de hormoninu au legatura intre ele.
E bine ca te exciti repede, puteti scurta preludiul cand vreti sa faceti un quickie!

| Alcyon a răspuns:

Cati ani ai? Daca ai sub 20, e de la hormoni. In adolescenta, libidoul o cam ia razna.

| Green66 a răspuns:

Ar putea să însemne un singur lucru: nimfomana.

| ZuzuMissy a răspuns:

Cati ani ai? te exciti din orice lucru sau doar in unele situati? gen. daca stai in brate la un baiat sau daca vb despresex...sau lucruri legate de sex? daca tie rusine sa raspunzi mai detaliat aici..lasa-mi mesaj pe privat

| Constantin_Andreea_1998 explică (pentru ZuzuMissy):

Am 15 ani, da o sa te miri ca numai sunt virgina, dar multe fete de varsta mea numai sunt. Am aceasta problema de 1 an si ceva si a devenit foarte enervant pentru. mine. Ca baietii nu au avut nici-o probllema cu asta, ba din contra se bucurau ca nu trebuiau sa ma excite..etc
Nu as zice orice lucru, dar pune-te in situatia mea mi se intampla si la liceu in ore cu profesorii si sincer nu stiu ce sa mai fac

| Idkboy a răspuns:

Nuj