| Sessionn a întrebat:

vreau sas tiu daca la analizele de sange se vede daca fumezi sau nu...multumesc TPU:*

Răspuns Câştigător
| Lindaaa a răspuns:

Hei mihaela pentru binele tau te sfatuiesc sa lasi fumatul nu e bine ceea ce faci. poate ca inca nu ai invatat dar tu nu stii cite daune are fumatul si in plus mai inteleg ca un baia fumeaza dar o fata asta e rusineaa lumii nici un baiat normal nu o sa se uite la tine daca fumezi. daca ai parintii normali vor fi ft dezamagiti de tine poate chair se vor rusina de tine bagati mintile in cap.este la o virsta cind hormonii ti se suie a cap dar asta o satreaca si cind o sa-ti dai seama va fi ft tirziu. daca crezi cs fumatul o sai atraga pe baietii te inseli asa ca lasa fumatul spre binele tau asa nci nu ar mai trebuie sa te ingrojoresi la scoala daca iti miroase haina si sa faci de unde saiau bani petru tigari caroci lasa FUMATUL

| Asteroid a răspuns (pentru Lindaaa):

Nu e vorba de baieti - ca se uita la tine sau nu! E vorba de igiena si sanatatea personala. Voi viitoarele MAME trebuie sa fiti constiente de riscul cel poseda fumatul!

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu,nu se "vede".

| Primo a răspuns:

Uite eu am facut o analiza acum ceva timp si i-a spus mamei ca fumez sau consum ceva de consumat nu consum nimic, dar fumasem si a esit in analiza de singe... eu zic ca da altfel nu imi dau seama cum

| pallsNk09 a răspuns:

Nu, chiar acum 1 luna am facut aceste analize si nu.Nu isi poate da seama nimeni ca fumezi. Asa ca fii fericita, mami no sa afle nimicawinking. funda?puppy dog eyes

| Sessionn explică (pentru pallsNk09):

Sigur? mai jos mi s-a spus ca da

| pallsNk09 a răspuns (pentru Sessionn):

Nu, nu iesa frate! daca iti spun, asa eram si eu speriat. Dar nu. straight face nimica.

| alakyy a răspuns:

Sigur ca nu

| Asteroid a răspuns:

E o intrebare pe care o poseda cel putin 80 % din fumatorii incepatori.Ti-e frica sa nu afle mamica? Nu crezi ca cea mai buna solutie e sa zici NU fumatului? Esti fata, daca nu dau gres esti si sub 18 ani e o virsta in care ne facem tot mai curiosi, vrem sa incercam de toate, cel ce trece peste puntea asta importanta in viata fara a fi dependent de tigara, deci a deveni un fumator. Crede'ma acel om se numeste : Barbat / Mama