| Herr a întrebat:

acum 2 zile am avut un incident cu prietena mea. mi-am "frecat" daca ii pot spune asa capul penisului de vaginul ei, iar la un moment dat l-am introdus foarte putin in interiorul vaginului. ea nu mai este virgina, iar eu nu am ejaculat deloc. este posibil sa fi ramas insarcinata din cauza lichidului preejaculator, in caz ca acesta s-a produs in urma acestei actiuni?

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.divahair.ro/......raspunsul! _
O seara buna:)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Posibil este, sanse mici dar nu inexistente

| Herr explică (pentru suntserios):

Chiar si daca nu am ejaculat si am introdus doar capul putin?

| suntserios a răspuns (pentru Herr):

Ai tu garantia 100% ca nu era vreun spermatozoid care sa isi faca treaba pe acolo?

| corbulalbrosu a răspuns:

Sunt convins ca stii, iar daca nu atunci te anunt ca pentru a lua nastere o sarcina este nevoie sa fie intrunite minim 2 conditii strict obligatorii CU PRECIZAREA ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA SI OBLIGATORIE este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, sau deja sa se fi produs ovulatia si astfel sa existe un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Sperma trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI, deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter si in cazul in care acolo vor intalni un OVUL VIABIL il vor fecunda si astfel se va lua nastere o noua fiinta. In alte conditii nu poate lua nastere o noua forma de viata. Intotdeauna sa practicati sexul asa numit responsabil cu tot ce presupune acesta.Chiar si in cazul in care ati facut doar un simulacru de petting trebuie avut mare grija ca sperma sa nu ajunga in zona vulvara. Fara sperma teoretic dar si practic probabilitatea unei sarcini devine extrem de mica sau chiar imposibila.Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cred că știi că ovulul NU se fecundează în uter, ci în trompe; de acolo coboară și se nidează în uter.winking În rest, total de acord cu ce ai spus.
===
On topic: „șansele" sunt extrem de mici, practic nule. Evident, să nu uităm de teoremele lui Murphy! nici de axioma lui Forest Gump: „*** hapens".

| corbulalbrosu a răspuns (pentru mihai69):

Consideri ca am gresit ca nu le-am explicat in deamanunt acestor tiner/i/e locul exact inde se produce fecundatrea? Crezi ca au auzit de foliculii ovarieni, de trompe uterine, de ovul viabil, endometru sau de nidatie? Explicatia data este mai simplista, schematizata/genaralista cam pe intelesul lor. In rest de acord cu tine.

| Emilian65 a răspuns:

Daca a fost in perioada fertila, este posibil sa fi ramas gravida din cauza lichidului preejaculator.

| melkittenqueen a răspuns:

Pai daca ai ejaculat si inca ti-a ramas lichid pe penis in momentul in care l-ai introdus, si ea era in perioada de ovulatie, atunci da, este posibil.

| Herr explică (pentru melkittenqueen):

Eu nu am ejaculat deloc, pot sa spun ca doar ma jucam cu penisul laughing