| popamalia355 a întrebat:

am 19 ani si as dori sa ma ajutati cu un raspuns. Pe data de 21.04. 2017 am facut un petting impreuna cu prietenul, acesta m-a atins cu penisul in zona intima...nu a bagat-o deloc, doar m-a antins la intrare, nu a ejacuat. Credeti ca sunt sanse sa raman insarcinata? in caz ca avea acel lichid seminal?
Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ca fata/femeie ar trebui sa ai niste minime informatii privind posibilitatea de a se forma o sarcina. Fiindca ai ajuns in situatia de a intretine jocuri sexuale cu un anumit potential de a se putea produce o sarcina, ar trebui sa stii/sa cunosti care este mecanismul exact dar si conditiile strict obligatorii de a fi indeplinite pentru a nu ramane insarcinata nici macar din greseala. La intrebarea prezentata, raspunsul corect il poti da chiar tu fiindca TU esti cea care stie, sau ar fi cazul sa o stie, daca in acest moment ESTI sau NU in perioada celor 4-5 zile fertile de dinaintea zilei de ovulatie. O sarcina se poate forma DOAR/NUMAI in acele 4-5 zile fertile si cu conditia de a ajunge indiferent prin ce mod sperma in vagin. Nimeni dintre noi nu poate sti/cunoaste daca au fost sau nu intrunite conditiile strict necesare pentru a se forma/naste o sarcina. In mod teoretic posibilitatea de a se putea forma o sarcina este extrem de mica spre imposibila insa intotdeauna exista si acea posibilitate de nesansa extrem de mica care nu poate fi complet eliminata. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu erai in perioada fertila, sansele de a ramane gravida sunt minime.

| popamalia355 explică (pentru Emilian65):

Iar daca eram in prima zi de fertilitate?

| WaterDrop a răspuns:

Foarte exacta data, probabil a fost o experienta memorabila. Raspunsul este nu, sau o sansa de 0, 0000000001% prin vreo minune biblica.

| popamalia355 explică (pentru WaterDrop):

Multumesc mult!

| WaterDrop a răspuns (pentru popamalia355):

Cu placere si uite corbulalbrosu ti-a explicat mai pe indelete situatia.Citeste ce a scris el cu atentie.

| IdoluTauSuntEu a răspuns:

Ai bagat deştiu?