| Gabitzaa2000 a întrebat:

Am o problemuta...Este un baiat de care imi place ( am impresia ca si lui ii place de mine). Am gasit un punct comun ( good empire) de care am discutat la inceput. Am ca asa voi putea sa ma bag eu in seama ca apoi sa vorbim mai mult dar despre altceva. Nu stiu ce sa fac. Uneori simt ca ma cam streseaza pentru ca mereu cand intru pe mess, nici nu trece un minut si el deja imi zice ceva de good empire. M-am saturat de jocul ala aiurit si nu stiu ce naiba sa fac ca sa gasesc altceva despre care sa discut (insa nu vreau sa se repete povestea). Azi mi-a zis ca a incercat sa vina in pauza la mine dar nu a putut si prima data m-am gandit : "Clar ca vrea sa discute despre good empire "Ce sa fac? ...Si tot legat de asta. vreau sa va mai pun o intrebare.din tot ce am spus reiese ca ii place de mine sau nu? ..ca eu nu imi pot da seama.

Răspuns Câştigător
| ZambetulNebuniei a răspuns:

Bine, dar despre scoala, colegi, profesori, echipe de fotbal sau alte sporturi, despre dans si dansatori, despre ce alte hobby-uri aveti cred ca poti discuta.

Sunt mii de subiecte, trebuie sa mai aveti ceva in comun sau incercati sa discutati despre un subiect la intamplare.

3 răspunsuri:
| ZambetulNebuniei a răspuns:

Buna!
Nu ma pricep la chestii de genul asta, dar incerc sa-ti dau un sfat.

Oricum, poate nu stie ce subiect sa abordeze cu tine. Nu l-ai intrebat si tu daca face sport sau daca ii place sa citeasca sau etc.
Poate e prea timid sa te invite la un suc.
Poate te considera o simpla prietena de joc (asta e cel mai putin probabil).

Incearca sa faci tu un pas inainte, invita-l la un suc sau macar zi ca vrei sa discuti despre alt subiect (macar il intrebi ce parere are despre...).

Cred ca sunteti in aceeasi scoala (eu asa am inteles), de ce nu discutati despre scoala (e un subiect banal, dar e mai bine decat sa discuti despre joc).

Incearca sa faci tu un pas inainte (e posibil sa fie timid).

Bafta!

Sper sa te fi ajutat!

P.S. Cred ca te place.

| Gabitzaa2000 explică (pentru ZambetulNebuniei):

Ideea e ca am 12 ani si nu il pot intreba despre sport pentru ca stiu foarte bine ce sport a facut.A facut dans sportiv iar eu i-am fost partenera.

| ZambetulNebuniei a răspuns (pentru Gabitzaa2000):

Bine, dar despre scoala, colegi, profesori, echipe de fotbal sau alte sporturi, despre dans si dansatori, despre ce alte hobby-uri aveti cred ca poti discuta.

Sunt mii de subiecte, trebuie sa mai aveti ceva in comun sau incercati sa discutati despre un subiect la intamplare.

| Lovedance144 a răspuns:

Incearca sa schimbi, usor subiectul. Discutati despre prieteni comuni sau chiar alte lucruri care va plac. La a doua intrebare nu pot spune ca, poate simte o atractie pentru tine. Succes!