| Iuliana125 a întrebat:

am nevoie de ajutor. Sunt impreuna cu un baiat doar ca problema e ca inca ma gandesc la fostul. Vorbim si nu pot sa il uit. Recent m-am intalnit cu el intamplator si am inceput sa tremur si eram emotionata..Cand ma vad cu actualul nu simt nimic diferit, e ca si cum m-as vedea cu un prieten. Problema este ca fostul bate apropouri inspre sex, dar mi-a spus ca nu vrea doar asta de la mine si ca ar tine la mine si ca daca voia doar asta nu vorbea asa cu mine pentru ca a zis ca si-a dat seama ca sunt cuminte.Iar cel actual nu a adus niciodata vorba de asta..Eu tin la fostul. Dar situatia nu prea ma face sa il aleg pe el..Am 16 ani, va rog nu raspundeti in bataie de joc, multumesc anticipat.

9 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Am fost si eu in situatia ta cand eram mai mica, cand nu stiam ce sa aleg si sincer cred ca oricine simte fiori cand se intalneste cu cineva pe care l-a iubit mult, in viata totul e imprevizibil. Te inteleg ca ai vrut sa il uiti pe fostul luand-o de la capat, doar a grija ca fostul sa nu fie genul de persoana care sa te vrea doar pentru el in timp ce el vrea si pe altele, probabil e si putin gelos. Cand iubsti pe cienva nu trebuie sa simti neaparat fiori, trebuie sa te simti confortabil, sa simti ca poti fi tu insuti si in acelasi timp sa te si atraga. Daca iti doresti neaparat sa il uiti pe fostul nu trebuie sa mai vorbiti, pentru ca el nu iti e prieten din moment ce iti face apropouri referitoare la sex si chestii de genul, vrea doar sa te atraga si probabil ca nici el nu stie ce vrea. Nu ai de unde sa stii pana nu incerci, esti tanara si e normal sa gresesti doar ai grija sa nu regreti prea mult. Daca esti fericita cu actualul incearca sa nu mai vorbesti cu fostul, daca continui asa nu vei rezolva nimic. Bafta!

| RAY a răspuns:

Nu-i bine sasi bati joc de cineva, nu-l placi lasa-l si asta e pe actualul si asa la varsta ta ala vrea doar sex, mai bine ai sta singura o vreme

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu spunem in bataie de joc, tu faci un baiat sa se indragosteasca de tine si tie iti sta capul la fostul. Asta e bataie de joc!

| Iuliana125 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Nu vreau sa fac asta crede-ma! Tin la el, eu am vrut sa il uit pe fostul.Dar nu reusesc. NU imi bat joc de el, nu sunt genul ala de fata. Daca nu tineam la el nu eram acum cu el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Iuliana125):

"nu sunt genul ala de fata" dar de fapt esti genul ala de fata. Ai auzit tu macar o fata care spuna direct ca e cum e? nu. toate spun " nu sunt genul ala ".

| MrLucas a răspuns:

Fa ce-ti dicteaza inima, insa nu te folosi de bietul baiat, e de prost gust.

| Iuliana125 explică (pentru MrLucas):

Nu ma folosesc de el. Nu am avut niciodata intentia asta. Chiar tin la el.Dar inima imi zice altceva.

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Iuliana125):

Tii la doi baieti? Pai in cazul asta de ce nu mai intrebi pe noi? Fii cu amandoi!

| florina2001 a răspuns:

Heii. E destul de complicat totusi.dar nu te juca cu sentimentele baiatului cu care esti acum. Ar fii mult mai okay sa te desparti de el chiar daca e greu, si daca te iubeste o sa sufere o perioada.dar crede-ma ca ar suferii mai rau daca ai fii impreuna cu el si nu l-ai iubi. Cu fostul vezi cum faci, daca il iubesti si te iubeste, impacati-va ca nu aveti nimic de pierdut happy