| Ale_4001 a întrebat:

Am si eu o problema. In 13 iulie am avut contact sexual, dar baiatul nu a ejaculat. Stiu ca ar putea fi vorba de o sarcina din cauza lichidului preseminal. Dupa o zi, in 15 iulie am avut menstruatia normala. Am mers in data de 22 iulie la ginecolog si mi-a facut o ecografie transvaginala. Dansa a spus ca 100% nu e o sarcina din cauza ca endometrul s-a descuamat. Ce vrea sa insemne asta? Si s-ar fi vazut ceva la acea ecografie transvaginala dupa o saptamana de la contact? Tin sa precizez ca dupa cateva zile am facut si un test care a iesit negativ, dar eu am simtit ca am simptome. Am ameteli, dureri de cap, balonare de cateva zile. Ce ma sfatuiti sa fac?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Stai linistita ca nu esti insarcinata, ai avut ciclu, ti a zis si ginecologul ca nu esti si plus ca a iesit si negativ testul de sarcina, imaginatia ta e bogata daca crezi ca esti insarcinata

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Cred ca doar ti se pare, de frica, ca studentii la facultatea de medicina care cred ca au toate simptomele bolilor despre care invata.nu trebuie sa iti faci griji din moment ce ai fost si la medic si ai facut si un test de sarcina, dar ca sa fii linistita mai fa unu.in fine poate simptomele le ai din alte cauze, poate ca esti slabita...

| Aimèeeee a răspuns:

Adica tu ai fost la ginecolog, ti-ai facut test de sarcina si tot nu crezi?
In primul rand, simptomene apar dupa 3 luni, asa ca, have a nice day! happy

| belysa a răspuns:

Intr-adevar la ginecolog nu putea sa vada sarcina dupa o saptamana, navea cum.Dar daca ai facut si un test de sarcina si a iesit negativ, inseamna ca nu esti.Sintomele iubita sunt pe stare psihica, adica esti tu prea speriata si de aceea. Poti singura sa-ti provoci aceste simptome in subinconstientul tau.Incearca sa te linistesti, si sa nu mai te gandesti la asta, si ca sa stai linistita, mai fa-ti un test de sarcina, sau du-te la un alt control...Pup si succes

| Ale_4001 explică (pentru belysa):

Dar a spus ca endometrul s-a descuamat. asta inseamna ca sangerarea pe care am avut-o a fost menstruatie? ca ovulul nu a fost fecundat?

| belysa a răspuns (pentru Ale_4001):

Bun si atunci de ce i-ti mai faci griji.Incearca sa stai linistita si sa nu mai te gandesti la asta,ca de aia ai simptomele acele,de frica pe care o ai tu inca, linisteste-te si vei fi bine, ca nu s-a intamplat nimic, si odata cu disparitia temei, n-o sa mai ai nici simptome ai sa vezi.Pup si succes

| Ale_4001 explică (pentru belysa):

Am facut azi încă un test care a iesit negativ, dar sunt in a 29-a zi de ciclu si încă nu a venit menstruatia...

| belysa a răspuns (pentru Ale_4001):

Stai linistita iubita daca si acesta a iesit tot negativ, insarcinata nu esti sigur.Deci ori esti racita rau, ori dereglare hormonala, consulta un medic specialist sa-ti dea un tratament ceva iubita, asa e cel mai binehappy. Succes

| Ale_4001 explică (pentru belysa):

Multumesc mult