| anonim_4396 a întrebat:

de dimineata am observat ca in partea de jos a penisului mi-a aparut o pata rosie. Sunt virgin, am 15 ani si nu am avut niciun contact.De la ce poate sa fie?
M-am mai masturbat cateodata la 3/4 saptamani.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca pata respectiva nu dispare in 2-3 zile, sau daca devine si mai evidenta si/sau se extinde, este indicat sa te prezinti la un cabinet medical sau la sectia dermatovenerice a spitalului. Cu sau fara trimitere de la medicul de familie. Multa sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

A inceput sa dispara.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cu trimitere de la medicul de familie, ca daca mergi la medicul specialist fara trimitere trebuie sa platesti. Poti sa le spui si parintilor, ca nu este rusinos sau ceva de ce sa te acuze: este ceva medical.