| ileanabrasov a întrebat:

TPU!
Am nevoie de ajutorul vostru!
Un baiat ma tot tachineaza, mi-a cerut numarul de telefon dar nu i l-am dat, prietenii lui zic ca ma place(de fata cu el), iar el nu neaga, ma atinge, ma ajuta cu absolut orice, m-a intrebat daca am prieten, ma fixeaza cu privirea, dar nu trece la pasul urmator. Nu stie ce sa mai faca ca sa ma bage in seama. Are 19 ani. Ce credeti, ma place sau isi bate joc? imi place de el si nu stiu daca sa il mai astept.
Va multumesc!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asteapta-l si nu o sa-ti para rau!

| SkyPilot a răspuns:

Tu I-ai dat un semnal negativ cand l-ai refuzat cu # de telefon. Nu cred ca isi bate joc. Daca iti place baiatul, ai putea sa ii spui ca te-ai mai gandit si sa i-l dai. Sau sa ii spui ca ar putea incerca sa te invite undeva.

| Iyulia3712 a răspuns:

Te place. Dupa ce tu nu i-ai dat nr. de telefon, băiatul probabil s-a simțit descurajat si a lăsat-o mai moale. Deci daca nu vrei sa il pierzi, fa tu pasul următor si totul se va rezolva.