| anonim_4396 a întrebat:

Cand incep sa se dezvolte sfarcurile la fete? Adica, sanii mei sunt destul de mari, cupa C dar sfarcurile mele nici nu se vad...

Răspuns Câştigător
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Cam in jurul varstei de 13/14 ani, se poate s mai devreme, dar si mai tarziu. Nu iti fa probleme de genul asta, o sa iti creasca pana la urma, doar ce au de facut? happy Nu te ingriora, pana la 18 ani, corpul este in continua schimbare. Bafta! happy

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La pubertate, calciu, fierul ajuta sa stii si magneziu

| corbulalbrosu a răspuns:

Sfarcurile nu se dezvolta separat de sani. Sfarcurile pot fi mai proeminente si in acest caz foarte evidente si foarte vizibile sau ingropate in masa sanului si aproape invizibile.Dar si cele mici aproape invizibile care de fapt exista insa ies in evidenta doar in cazul in care apare un factor excitant (mangaieri erotice, masaj sau schimbari de temperatura; frig-cald).In conditii de excitare sfarcurile isi schimba dimensiunile marindu-se uneori atingand chiar dimensiunea si forma unei zmeuri iar mameloanele isi pot schimba culoarea devenind mult mai vizibile cu scopul de a atrage atentia.

| peperonies a răspuns:

Pune niste poze sa ne dam seama

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns (pentru peperonies):

Meh, tu vrei ca fata sa puna poze nud pe internet, chiar asa?! laughing

| peperonies a răspuns (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Cenzureaza fata, e ok.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns (pentru peperonies):

Pai, no, nu e treaba cu sanii, ci cu sfarcurile, care trenuie cenzurate, dec, ce rost mai are? laughing

| lex79 a răspuns:

Pe sarcina si dupa un bb.