| papatukjatlekjulk a întrebat:

Cand v-ati indragostit pentru prima oara? Dar ma refer indragostit pe bune.
Hai ca nu cred ca ati uitat, prima iubire nu se uita niciodata, asa-i?

Astept raspunsuri, multumesc!

Răspuns Câştigător
| meflorina a răspuns:

Prima dragoste chiar nu cred ca se uita. Eu m`am indragostit la 17 ani de un baiat de aceeasi varsta si toata povestea a durat 3 ani. A fost frumos cat a durat. A trecut mai bine de o luna de cand nu mai sunt cu el, si acum imi dau lacrimi cand imi amintesc. Prima dragoste sunt primii pasi facuti in 2 si totul ramane intr-un colt de suflet.

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, normal ca nu am uitat prima dragoste, nu se uita niciodata, mai ales ca sunt cu el in prezenthappy. Prima oara m-am indragostit la 13 ani jumate... el avea 18 ani jumate si a fost dragoste la prima vedere, am crezut ca e doar atractie, ca imi va trece repede, dar nu a fost asa. M-a vrajit complet, imi placea felul cum vorbeste, cum glumeste si mi-a placut ca era un baiat cu simtul umorului si inteligenthappy. Am vorbit noi o perioada dar pana la urma ne-am indepartat unul de altul, eram destul de imatura. Dar soarta a facut ca eu sa fiu cu el, de un an si ceva suntem impreuna si ne intelegem ff bine, de cand l-am cunoscut mi-a placut de el si eram moarta dupa el si am reusit sa fiu cu el dupa 2 ani, desi am mai fost despartiti tot impreuna am ajuns sa fim, acum relatia merge super.Deci el a fost prima mea dragoste si timp de 3 ani tot pe el l-am iubit si il iubesc, el mi-a dat primul sarut si ultimul pana in prezenthappy.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

La 19 ani si a fost frumos cat a durat!

lolita
| lolita a răspuns:

Prima dragoste de "copil" am avut-o la 15 ani si m-am plictisit de cum am iesit impreuna. dar dragostea adevarata am cunosctut-o acum doi ani, actualul meu sot, culmea este ca m-am indragostit de el dupa mult timp de cand am inceput sa iesim impreuna.

| madalicious a răspuns:

Pe la 14 ani, a fost o iubire virtuala nici nu stiam cum arata, si cu toate astea cand nu intra pe mess plangeam straight face, si mai tinem legatura chiar daca in prezent am o relatie reala.

| zeeeeeex a răspuns:

Eram in clasa a 11 a... Eu eram organizator al balul bobocilor, ea boboaca, o frumusete de fata care mi-a impletit inima atat de bine in jurul inimii ei 2 ani si jumatate. O perioada magnifica cu multe lacrimi de fericire dar si multe de tristete. Odata cu mutarea mea din oras pentru facultate a venit si o mica mare infidelitate peste care am trecut, dar dupa un an de la acel incident, cu multa tristete inimile noastre s-au despletit cu mult "sange" varsat. Cam un an de zile am suferit datorita golului si a frigului lasat in suflet dar acum inima mea se incalzeste iar big grin

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Prima mea dragoste am intalnit-o la 16 ani jumatate si de atunci suntem impreuna, de 8 luni.:X

| yellowalien a răspuns:

Prin clasa a 9-a... day dreaming Normal ca prima iubire nu se uitabig grin Eu cel putin am ramas cu amintiri frumoase din perioada aceea.hee hee

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

La 13 ani m-am indragostit bine...si inca suntbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima dragoste nu se uita niciodata, dar daca nu se consuma cu timpul se estompeaza, si cum se intampla mai mereu, apare o a doua... Ei, eram si eu o pustoiaca de 13 ani, am iubit si eu un coleg dar n-a fost sa fie...Acum am jumatatea mea de 19 ani si ma simt minunat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eram in clasa a-7-a cand m-am indragostit prima data(de un baiat care era vecin cu mine). Asa este prima iubire cu adevarat nu se uita niciodata, a fost ceva atat de pur, de inocent, ceva unic cu adevarat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la 18 ani nu vorbeam despre iubire, radeam cand auzeamlaughing La 18 ani m-am indragostit si eu, de o romanca frumoasa. Singura romanca pe care m-a iubit-o. Pana atunci ma credeam centrul universului, eram atat de ingamfat, mandru de mine, dar de cand am vazut-o mi-a cazut cerul in cap. Avea 17 ani si ne-am cunoscut la prezentare de moda, ea fiind fotomodel. Dragoste la prima vedere, moldovencele au farmecul lor apartelaughing

| deea_6354 a răspuns:

Acum sunt ink de acel baiat noroc ca simtim acelasi lucrulove struck