| Chiriac_Ionel_1972 a întrebat:

Care este diferinta dinte dragoste si sex

Răspuns Câştigător
| HueyFreeman a răspuns:

Sexul este... ei bine, sex. Dragostea este, de asemenea, sex, doar ca oamenilor le place sa se minta ca este ceva mai important, cand de fapt nu este.

18 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

*dintre

dragostea se face cu persoana iubita fata de acre ai sentimente, iar sexul este doar placerea fizica ce o simti cand faci

| cristimihailov a răspuns:

E ca si cu vinul.

Bei mult la bar de unul singur pana te apropii de coma alcoolica si borasti peste tot = faci sex.

Bei putin, te bucuri de companie si de situatie = faci dragoste.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ionele dragoste faci cu femeia pe care o iubesti. Sex poti face si cu vecina maritata de la 2 si cu una de pe centura. Problema e ca amandoua au fost interesate doar de actul in sine dar nici una nu te iubeste.

| Mussette a răspuns:

Dragostea o faci cu placere, iubire, traire intensa.
Sexul il faci ca simti nevoia sau asa de moment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista dragoste si sex in aceelasi timp nu sunt separate, o imbratisare face cat ambele bineinteles atunci cand simti ceva pentru persoana respectiv anul gata ti-o bagi si ai rezolvat.
Atunci cand faci dragoste faci sex ci invers. Daca nu o faci cu sentimente si ai chef de nebunii mno se numeste sex nu ai nimic in comun cu acea persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite, dragostea e atunci când cei doi sunt fericiți când sunt unul lângă celălalt și triști când sunt departe unul de celălalt. Este atunci când cei doi se completează unul pe celălalt. Este atunci când unul din ei suferă, iar celălalt își dedică timpul și răbdarea doar ca să-și ajute partenerul. Se sacrifică pe sine însăși. Sexul? Sexul e pofta trupească. Sigur, îl poți face cu persoana pe care o iubești, dar la fel de bine il poți face cu o curvă și pe aia n-o iubești. Dragostea nu este sex și sexul nu este dragoste.

| anonimguy3 a răspuns:

Sexul e mecanic si nu se face din dragostea spirituala neaparat se face pentru ati satisface nevoia sexuala sau daca vrei bebe, dragostea se face din iubire se pune pasiune in acest lucru, si nu e mecanic. Adica in sex sti ce se face, si la dragoste sunt sarutari si atingeri fierbinti.

| Fernando9Torres a răspuns:

Dragostea se face cu sentimente, iar sexul fara sentimente(o noapte si gata)

Răspuns utilizator avertizat
| NoRegretsxx a răspuns:

Nu e nici o diferenta. Ambele "se fac" cu acelasi scop. Orgasmul.
Ca unii zic ca dragoste faci doar cu persoana pe care o iubesti, iar sexul cu un partener pe care nu il iubesti. Bull fuckin ***.
Ca mecanic poti sa o faci si cu persoana pe care o iubesti si desigur pasional si cu tot tacamul si cu o persoana pe care ai cunoscut-o acum 30 de min. Totul tine se moment, de feeling.
Asa ca...cut the crap, e unul si acelasi lucru.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoRegretsxx):

Momentul in care apare o tipa si pune la colt toti baietii cu o explicatie logica si de bun simt.

Vezi ca le-ai dat astora de mai sus universul peste cap, ei citisera altceva in revista "Bravo".

| NoRegretsxx a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt toti niste romantici incurabili. Lasa-i in lumea lor roz cu unicorni.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Dragoste faci cu persoana iubita, pe cand sex cu oricine, doar pentru placere.

| SteinZer0 a răspuns:

Sexul se face fara maini.

| Pitagora a răspuns:

Dragostea o faci cu persoana iubita iar sexl e doar pentru aventurile de o noapte

| roxanaandreea a răspuns:

Sexul este fara sentimente, pur si simplu se bazeaza doar pe instinct; pe cand dragostea implica sentimente profunde din partea ambilor parteneri.

| ImNutellingYou a răspuns:

Dragostea e atunci când îţi împărtăşeşti sentimentele cu persoana iubită şi o faceţi din iubire, sexul e doar fitness laughing!