| Chimilica a întrebat:

Care sunt aproximativ toate semnele ca un baiat te place? Funda + Vot
Va rog cat mai multe raspunsuri.
Uneori poate fii si indiferent?

Răspuns Câştigător
| WhiteRose a răspuns:

Am mai raspuns asta ai devremelaughing Uite:

"Depinde de baiat: 1) se uita insistent la tine de fiecare data cand te vede, la ochii tai, buze etc.laughing sau incearca sa fie cat mai aproape de tine, (daca vorbiti)
2) cand te vede iti ocoleste privirea sau se uita putin, iti zambeste si apoi se intoarce

sau nu stiu pe mine ma placea un tip dar nu mi-a dat niciodata semne, eu il consideram doar un prieten, niciodata nu se uita altfel la mine, nu incerca sa fie aproape de mine... si totusi am aflat ca ma place cand s-a suparat ca l-am ignoratthinking"

Din pacate nu cred ca daca un baiat te place este indiferent...din contra ar trebui sa fie cat de cat preocupat de tine...chiar daca se ia de tine, iti 'fura" lucruri sau te tachineaza.dar sa fie indiferent nu cred

Mai bine ne-am pune o intrebare in care sa explici situatia ta:p sigur iti place un tip care e mai indiferent...dar nu stiu ce intelegi tu prin asta

4 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna. pai depinde de la baiat la baiat, fiecare se manifesta in felul lui.insa daca te priveste mult, iar atunci cand il privesti si tu intoarce privirea si cu 2 secunde mai tarziu observi ca se uita iar la tine.se intereseaza de tine,te cauta,sta mereu in preajma,cand face cate o glume se uita la tine sa vada daca il gasesti haios,e felul lui de ati spune ''sunt aici'' sigur te place,insa te mai poate si tachina,daca fcae aceleasi gesturi ca si tine,inseamna ca te vrea si ca ar dori sa le faceti impreuna. daca se da la alte tipe de fata cu tine,insa dupa ce nu mai esti tu in preajma,nici macar putina atentie nu le mai da, sigur a facut-o ca sa te oftice pe tine, si sa vada daca esti interesata de el.va cauta orice motiv banal.de ati atrage atentie. iar daca e un tip mai ''nazdravan'' e posibil sa te trezeste cu vreo palma peste fund, sau ceva de genu. sper ca te-am ajutat.

| amaliax a răspuns:

Ia`l tare: ma placi sau nu?! laughing ce atata filozofie?!

| RobertHutuleac a răspuns (pentru amaliax):

Imi place metoda dar exista sanse ca el sa se blocheze pe moment si ca raspunsul sa fie negativ... laughing

| Yvonne_7868 a răspuns:

Sunt 3 categorii de baieti: 1. Cei care atunci cand plac o fata, o evita si isi camufleaza sentimentele din orgoliu, rusine sau alte motive. 2. Cei care te privesc, iti zambesc si cand te uiti la ei isi muta repede privirea. 3. Cei care iti spun in fata acest lucru. Incearca sa ii studiezi comportamentul cand e langa tine. Saluta'l si zambestei dragut si vezi daca si el reactioneaza la fel. Aratai printr-un gest subtil ca vrei sa stii daca te place sau nu. Sper ca am fost de ajutorhappy